Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

„Przyroda warta poznania” – spacery przyrodnicze ZZM

14.9.2022
Grafika artykułu: Na zdjęciu widać ornitolożkę, na jej ramieniu siedzi myszołów, ma rozłożone skrzydła.
Fot. UMP

Rusza cykl spacerów przyrodniczych organizowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu. Podczas przechadzek będzie można się dowiedzieć m.in., w jaki sposób drzewa komunikują się między sobą i dlaczego ptaki szponiaste są ważne w ochronie bioróżnorodności.

18 września o godz. 10.00 na poznanianki i poznaniaków odwiedzających park Cytadela czeka spacer i prelekcja z ptakami szponiastymi. W czasie spaceru będzie można zobaczyć myszołowa rdzawosternego, myszołowca towarzyskiego oraz raroga górskiego. Porozmawiają także o standardach ochrony ptaków i nietoperzy w Poznaniu. Wytyczne mają na celu zachowanie siedlisk gatunków objętych ochroną prawną, a także zapobieganie śmierci zwierząt w trakcie prowadzonych prac remontowo-budowlanych. Ważne jest jednak, by na spacer nie zabierać innych zwierząt, np. psów, a podczas wspólnej wędrówki zachować odpowiednią odległość. Tak, aby zarówno ptaki, jak i spacerowicze czuli się komfortowo.

Spacer ornitologiczny z ptakami szponiastymi:

  • 18 września, godz. 10.00, park Cytadela, Restauracja Umberto

Spacery dendrologiczne:

  • 22 września, godz. 10.00, park Sołacki. Zbiórka ul. Nad Wierzbakiem, przystanek autobusowy po stronie parku Sołackiego.

Na spacery obowiązują zapisy, których można dokonać pod adresem mailowym: rzecznik@zzmpoznan.pl.

Źródło: www.poznan.pl