Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: w centrum rysunek otwartego worka ziemniakami, znajduje się w białym kanciastym polu, z worka odchodzą żółte promienie, po lewej stronie od rysunku znajduje się napis: "Pyra Days, Part im. Jana Pawła II, 19-20.08.2023".W weekend 19-20 sierpnia park im. Jana Pawła II opanują pyry. Ziemniaki będzie można nie tylko zjeść, ale także kreatywnie wykorzystać na wiele sposobów. Na poznaniaków i poznanianki czekają liczne zabawy, gry i warsztaty. 

Przez cały ziemniaczany weekend (19-20 sierpnia) w parku Jana Pawła II — przy pomniku pyry — na dzieci czekać będą darmowe warsztaty i animacje. Najmłodsi będą mogli ozdobić własne woreczki na skarby przy pomocy ziemniaczanych pieczątek, własnoręcznie wykonać „Pana Ziemniaka” oraz spróbować swoich sił w budowaniu z piankowych klocków. Z kolei nadmiar energii będzie można spożytkować na bezpłatnych dmuchańcach lub biorąc udział w konkursach wiedzowych na temat zdrowego żywienia. W niedzielę na maluchy będą czekały również brokatowe tatuaże i stanowisko zaplatania warkoczyków.

Dla dorosłych przygotowano wykłady i pokazy gotowania na żywo. Dietetyczka Ewa Trusewicz opowie o komponowaniu zróżnicowanej diety z wykorzystaniem ziemniaków i nie tylko, natomiast blogerka Agnieszka Jasińska zrealizuje pokazy gotowania na żywo i podzieli się swoimi najciekawszymi przepisami na dania z ziemniaków.

Podczas wydarzenia będzie można spróbować przysmaków z pyrą w roli głównej. Aż 6 poznańskich restauracji weźmie udział w specjalnej odsłonie projektu Jedzielnia i zaprezentuje swoje najsmaczniejsze dania na bazie ziemniaków.

Będzie można też spróbować swoich sił w igrzyskach ziemniaczanych — specjalnie zaprojektowanych grach miejskich, w których dorośli (sobota) oraz rodziny z dziećmi (niedziela) będą mogli się zmierzyć i zdobyć atrakcyjne nagrody.

Sobota zakończy się spektakularnym akrobatycznym show, natomiast ukoronowaniem całej imprezy będzie koncert Mezo, Libera oraz zespołu InoRos, którzy wykonają swoje największe przeboje.

Na wszystkie wydarzenia w ramach Pyra Days wstęp jest wolny, Na igrzyska ziemniaczane obowiązują zapisy — rozpoczną się wkrótce na stronie internetowej: gramiejska.pl.

Program imprezy można znaleźć na stronie miejskiej.

Źródło: poznan.pl