Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

„Radiota” Ewy Kaczmarek ponownie w Centrum Szyfrów Enigma

28.11.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjny. Po lewej stronie mężczyzna w półpostaci. W dłoni trzyma model samolotu. Ciemne tło, napisy informacyjne białe oraz czarne na żółtym tle. W piątek, 1 grudnia ponownie nadarzy się okazja, aby główną ekspozycję Centrum Szyfrów Enigma odkryć poprzez teatr za pomocą dramatu, który powstał w ramach ubiegłorocznej rezydencji artystycznej. Wydarzenie jest biletowane.

Centrum Szyfrów Enigma zaprasza na performatywne czytanie sztuki „Radiota”, które poświęcone jest Antoniemu Palluthowi, wybitnemu inżynierowi i kryptologowi, którego wkład w rozwiązanie zagadki Enigmy pozostaje wciąż mniej znany. „Radiota” to próba ożywienia trudnej historii przez wspomnienia i emocje. W rolach głównych wystąpią Paweł Siwiak i Ewa Kaczmarek. Pokaz wzbogacą tworzone na żywo projekcje Macieja Domagalskiego oraz muzyka Adama Brzozowskiego.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Szyfrów Enigma, 1 grudnia o godz. 18.00 i 20.00. Bilety w cenie 28 zł do nabycia online na stronie Poznańskiego Centrum Dziedzictwa.

Szczegóły: