Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Rejsy wodnym tramwajem po Warcie

10.7.2024
Grafika artykułu: zdjęcie tramwaju wodnego na rzece Warta, słoneczny dzień, na pierwszym planie drzewa.
Fot. UMP

Poznaniacy i turyści mogą podziwiać stolicę Wielkopolski z perspektywy rzeki. Do 1 września po Warcie kursuje tramwaj wodny.

Rejsy odbywają się w weekendy na dwóch trasach. W kierunku północnym: od przystanku zlokalizowanego na wysokości Katedry (ul. Panny Marii) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek wyrusza o godz. 11.00 oraz 17.00, w niedziele o godz. 14.00.

Druga trasa, w kierunku południowym prowadzi od przystanku zlokalizowanego na wysokości Katedry (ul. Panny Marii) przez przystanek przy ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo), aż do wysokości mostu kolejowego na Starołęce. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek rozpoczyna rejs o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 11.00 i 17.00.

Bilety są dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł za osobę. W przypadku podróży w kierunku południowym istnieje możliwość przepłynięcia fragmentu trasy (odcinek Katedra — Chwaliszewo) w cenie 5 zł za osobę.
Dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie.

Szczegóły: