Relacja z inauguracji 27.09.

Tradycji stało się zadość. W ostatnią sobotę września tuż po koziołkach zainaugurowaliśmy Senioralnych- coroczny cykl edukacyjno- kulturalny. Dyrektor Wojciech Bauer uroczyście powitał wszystkich zgromadzonych oraz przedstawicieli uniwersytetów trzeciego wieku- partnerów Senioralnych.

Pan Prezydent Ryszard Grobelny symbolicznie przekazał klucze do bram miasta pani Janinie Paprzyckiej, tegorocznej laureatce nagrody Animatorów Społecznych im. Heleny Radlińskiej oraz panu Henrykowi Marciniakowi laureatowi tej nagrody z 2007 roku.


 

Kolejnym punktem inauguracji było wręczenie wyróżnień „Miejsca Przyjaznego Seniorom”. W tym roku certyfikaty zdobyli EuroCafe, CenterMed/Stowarzyszenie Medycyna Polska, Centrum Pływania i Fitness FitSwim, Muzeum Archeologiczne, Centrum Medyczne Stanley, Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”.

Przez cały październik będziecie mieli Państwo okazję skorzystać z około 200 wydarzeń. W programie można znaleźć między innymi wykłady otwarte, na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Uniwersytecie Przyrodniczym, ale także na uniwersytetach trzeciego wieku. Tematyka zajęć obejmuje podróże, sport i rekreację, kulturę i sztukę i wiele innych dziedzin, wśród których z pewnością każdy senior znajdzie coś dla siebie. W tym roku nawiązując do akcji "We love eating. Rozsmakuj sie w zdrowiu" prowadzonej przez Centrum mozna skorzystać z wielu wykładów i warsztatów dotyczących zdrowego jedzenia, świadomego kupowania produktów spozywczych i zmieniających się potrzeb organizmu w wieku senioralnym. W przeważającej części udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny.

Dodatkowo, w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych organizowane będą bezpłatne warsztaty, głównie psychologiczne i rozwojowe, prowadzone w mniejszych grupach – do 15 osób.

Na koniec, na schodach ratusza zaśpiewał dobrze znany seniorom Bartosz Kuczyk razem z Magdaleną Rutkowską. Wszyscy zgromadzenie mogli wysłuchać arii operetkowych z najnowszego programu "Usta milczą, dusza śpiewa." 

W tym roku udało sie nam połączyć muzyke operetkową z jazzem. Swój muzyczny przemarsz przez Stary Rynek mieli także muzycy z Dixie Company w ramach Old Jazz Festaiwalu, którzy dołączyli do nas aby wykonać jedną piosenkię z Bartkiem Kuczykiem. Muzyka nie pozwoliła stać w miejscu.

Najbarwniejszymi tancerkami Inauguracji były znane na pewno większości z nas "Zakręcone Babki".

Przez cały czas trwania Inauguracji nasi wolonatriusze rozdawali programy, informacje i przepyszne jabłka z polskiego sadu w ramach akcji "We love eating. Rozsmakuj sie w zdrowiu", którą rozpoczęliśmy 17 września "Ucztą na Zamku". 

             

Dziękujemy Wam, że przybyliście tak licznie, bo przecież jesteście najważniejszą częścią Senioralnych.

Przez cały miesiąc programy i informacje dostępne są w Centrum na ul. Mickiewicza 9a i na stronie internetowej www.centrumis.pl