Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Metamorfozy – warsztaty w Galerii Miejskiej Arsenał

07.10.2022
Grafika artykułu: na zdjęciu widać fragment stołu ze śladami po malowaniu. Na stole leżą nożyczki, kolorowa włóczka i inne materiały plastyczne. Widać także fragmenty ramienia i dłoni dziecka.
Fot. Galeria Miejska Arsenał

Galeria Miejska Arsenał zaprasza 15 października na rodzinne warsztaty „Metamorfozy”. To kolejna odsłona cyklu „Rodzinne spotkania ze sztuką”. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

Uczestnicy warsztatów przyjrzą się portretom wykonanym przez artystów w różnorodnych stylach i różnymi technikami. Omawiane będą sposoby wykonania tych prac i różne aspekty twórczości oraz emocjonalne zaangażowanie w proces tworzenia. Wraz z prowadzącymi będą mogli zastanowić się nad głębszym znaczeniem portretu i nad tym co, poza wyglądem, może przekazywać. Następnie uczestnicy samodzielnie wykonają portrety na blejtramach, używając nieoczywistych materiałów – będą mogli tworzyć dzieło osobno albo w formie dialogu, pracując w parach lub grupach. Wykonane prace będzie można zabrać ze sobą do domu.

Warsztaty poprowadzi Stefaniya Abbasova – artystka i edukatorka z Poznania, absolwentka UAP, obecnie doktorantka UAM w Poznaniu. Inspiruje się naturą, kulturami, podróżami, poezją, nauką, muzyką, literaturą, filozofią oraz językami obcymi. Specjalizuje się w edukacji artystycznej i malarstwie.

Warsztat dedykowany jest dzieciom w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami (opiekunowie towarzyszą dzieciom w procesie tworzenia przez cały czas trwania warsztatu), odbędą się 15 października w godz. 11.00-13.00 w Galerii Miejskiej Arsenał (ul. Szyperska 2/8), udział bezpłatny, obowiązują zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl.

Szczegóły: