Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Zdjęcie przedstawia seniorki i seniorów, siedzących na krzesłach podczas wydarzenia. W centrum starszy pan stoi z kamerą i nagrywa.
Fot. Ula Jocz

Fyrtel Główna zaprasza seniorki i seniorów na warsztaty fotograficzne. Zajęcia skierowane są do wszystkich tych, którzy lubią robić zdjęcia i chcieliby rozwijać swoje umiejętności. Spotkania odbywają się cyklicznie — co tydzień, w każdą sobotę.

Fyrtel Główna to miejsce spotkań oraz wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, które znajduje się w dzielnicy Główna w Poznaniu. Odbywają się tam warsztaty muzyczne czy artystyczne oraz wydarzenia organizowane przez samych mieszkańców i mieszkanki dzielnicy. W siedzibie Fyrtla mieści się też Biblioteka Sąsiedzka, którą założyły i prowadzą osoby mieszkające w sąsiedztwie.

Pracownia fotografii to spotkania osób, dla których aparat jest narzędziem do opowiadania historii. Główną osią cyklu są warsztaty plenerowe, stanowiące okazję do uważnej obserwacji otoczenia, ćwiczenia spostrzegawczości, kreatywności i zmysłu estetycznego.

Zajęcia prowadzi Daria Mielcarzewicz — artystka wizualna, graficzka, rysowniczka i fotografka, która pokaże jak za pomocą światła, linii, kształtu czy tekstury prowadzić własne narracje wizualne i wyrażać w nich swoją wrażliwość. Nie trzeba mieć profesjonalnego sprzętu, do udziału w cyklu, wystarczy mieć jakikolwiek telefon komórkowy robiący zdjęcia. Pod koniec każdego warsztatu uczestnicy wspólnie z prowadzącą oglądają na rzutniku i omawiają wykonane w terenie zdjęcia.

Pracownia fotografii odbywa się co sobotę w siedzibie Fyrtla Główna przy ulicy Głównej 42. Rozpoczynają się o godz. 9.00 i trwają trzy godziny. Można się na nie zapisać, dzwoniąc pod numer tel. 789 311 619 lub kontaktując się mailowo, pisząc na adres maria@animatorzysmak.pl.

Szczegóły: