Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Rozśpiewana Główna! Warsztaty chóralne dla seniorek i seniorów

20.4.2023
Grafika artykułu: Na zdjęciu seniorki podczas śpiewania, trzymają w rękach kartki, stoją pod fioletowym zadaszeniem. 
Dni Sąsiada 2022, fot. Ula Jocz

Fyrtel Główna zaprasza seniorki i seniorów na warsztaty chóralne. Zajęcia skierowane są do wszystkich tych, którzy lubią śpiewać, chcieliby rozwijać swoje umiejętności wokalne i wspólnie muzykować. Spotkania odbywają się cyklicznie — co tydzień, w każdy poniedziałek.

Fyrtel Główna to miejsce spotkań oraz wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, które znajduje się w dzielnicy Główna w Poznaniu. Odbywają się tam warsztaty muzyczne czy artystyczne oraz wydarzenia organizowane przez samych mieszkańców i mieszkanki dzielnicy. W siedzibie Fyrtla mieści się też Biblioteka Sąsiedzka, którą założyły i prowadzą osoby mieszkające w sąsiedztwie.

Cotygodniowe warsztaty chóralne dla seniorów i seniorek są częścią programu Pracowni Muzycznej. Prowadzone są przez Joannę Sykulską — uznaną kompozytorkę i dyrygentkę, kierowniczkę artystyczną wielokrotnie nagradzanego Chóru Pogłosy. W ramach zajęć uczestnicy i uczestniczki śpiewają przeboje polskiej muzyki rozrywkowej z dawnych lat.

Próby chóru odbywają się co poniedziałek w siedzibie Fyrtla Główna przy ulicy Głównej 42. Rozpoczynają się o godz. 16.00 i trwają godzinę. Można się na nie zapisać, dzwoniąc pod numer tel. 789 311 619 lub kontaktując się mailowo, pisząc na adres zuzanna@animatorzysmak.pl.

Szczegóły: