Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Rusza cyfrowa „Akademia Seniora SoVo”

18.11.2021

Grafika promująca projekt: W prawym górnym rogu logotyp Akademia Seniora SoVo, poniżej, na kolorowych kafelkach ikony nawiązujące do edukacji cyfrowej.To cykl 10 zajęć online, dzięki którym uczestnicy dowiedzą się, jak lepiej poruszać się w świecie internetu i jak sprawniej wykorzystywać swoje laptopy czy smartfony.

W ramach Akademii zaplanowano zajęcia na temat m. in.: obsługi komunikatorów audio-video, ściągania przydatnych aplikacji na telefon, obsługi narzędzi Google na smartfona, dokonywania e-płatności, fotografii za pomocą smartfona, ściągania eaudio i e-booków czy bezpieczeństwa w sieci.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Może w nich wziąć udział każda osoba 55+ bez żadnych ograniczeń. Można zdecydować się na udział w pojedynczych zajęciach, kilku wybranych lub wszystkich (w ramach Akademii zaplanowano 10 spotkań). Zajęcie będą odbywać się we wtorki i środy w godz. 9.00-12.00 (będą trwać ok 4 godzin). Rozpoczną się 23 listopada i potrwają do 22 grudnia.

Udział w spotkaniach nie wymaga instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Po zarejestrowaniu się uczestnik otrzyma linka do spotkań realizowanych na polskojęzycznej platformie. Po kliknięciu będzie możliwy udział w warsztacie prowadzonym przez trenera.

Rejestracja poprzez formularz. Formularze rejestracyjne na konkretne spotkania dostępne są na stronie:

Akademia jest częścią projektu „SoVo – dostępne radio internetowe” finansowanego ze środków Unii Europejskiej.