Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Trwają Poznańskie Dni Rodziny

20.5.2022

Grafika artykułu: plakat promujący wydarzenie "Poznańskie dni rodziny" - na żółtym tle niebieskie napisy oraz grafiki twarzy rodziców i dzieci.W niedzielę, 15 maja oficjalnie rozpoczęły się Poznańskie Dni Rodziny. To już 10. edycja wydarzenia organizowanego przez Miasto, które od lat łączy pokolenia w stolicy Wielkopolski. Przez najbliższe 17 dni na poznanianki i poznaniaków w każdym wieku czekają setki atrakcji.

Na mieszkańców czekają liczne spektakle teatralne i taneczne, czytanie bajek, koncerty, warsztaty i spotkania dla rodziców. W programie są też wydarzenia dla seniorów, festyny i pikniki rodzinne, archeologiczne zabawy na powietrzu czy animacje w ogrodzie zoologicznym. Zaplanowane są też zajęcia w Bibliotece Raczyńskich, zabawy logopedyczne i sensoryczne, przechadzki z przewodnikiem, spotkanie integracyjne seniorów i dzieci oraz wiele innych atrakcji. Nie zabraknie też warsztatów: florystycznych, plastycznych, a także z robotyki i programowania. Większość wydarzeń jest bezpłatna, na część obowiązują zapisy.

Wiele będzie się działo także w najbliższy weekend. W piątek (20 maja) Muzeum Historii ZOO i Lwa zaprasza na bezpłatne zwiedzanie rodziny z dziećmi w wieku 5+ (zapisy pod numerem telefonu: 618 733 975). Dzień później, w sobotę, Galeria Miejska Arsenał przygotowała „Zielnik międzykulturowy” – czyli warsztaty rodzinne, podczas których będzie można poszukać ciekawych roślin użytkowych, także tych pochodzących z innych krajów, ale rosnących w Polsce. Uczestnikom będzie towarzyszył tłumacz j. ukraińskiego i rosyjskiego. Z kolei w niedzielę (w godz. 12-18) poznaniacy w każdym wieku będą mogli bawić się na festynie rodzinnym „Bądźmy razem” organizowanym przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej na placu św. Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14.

Atrakcje odbywać się będą także w kolejnym tygodniu. W środę, 25 maja w godz. 13.00-18.00 na placu Kolegiackim ruszy rodzinny kiermasz organizowany przez Pracownię Ekonomii Społecznej „ładne rzeczy”. Będzie można tam kupić unikalne przedmioty, a równocześnie wesprzeć osoby, które potrzebują pomocy. Z kolei 28 maja będzie doskonała okazja, by zadbać o swoje zdrowie – od godz. 9.00 do 13.00 na terenie POSUM odbędzie się Biała Sobota. Ostatni dzień maja (wtorek, 31.05) to szansa, by dowiedzieć się więcej na temat opieki i wychowania dzieci – tego dnia o godz. 16.30 rozpocznie się konferencja organizowana we współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej.

Poznańskie Dni Rodziny zakończą radosne obchody Dnia Dziecka przygotowane przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Zaplanowanych wydarzeń jest jednak znacznie więcej. Ich kalendarium będzie na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Poznańskich Dni Rodziny:

Źródło: www.poznan.pl