Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kwietniowy Salon Poezji z Witoldem Dębickim

25.3.2022

Gościem 73. odsłony Salonu Poezji będzie aktor teatralny, filmowy i serialowy, Witold Dębicki, który przeczyta fragmenty poematu „Godzina myśli” Juliusza Słowackiego oraz jego dramatów ukraińskich. Program muzyczny przygotuje Piotr Żukowski, pianista orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Logotyp Teatru Muzycznego w PoznaniuWitold Dębicki na przestrzeni lat wykreował wiele znakomitych ról teatralnych, grając u takich reżyserów jak Krzysztof Warlikowski, Krystyna Meissner czy Eugeniusz Korin. Szerokiej publiczności znany jest jako nadinspektor Stefan Sawka z serialu „Ekstradycja”.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje wiceprezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Spotkanie z Witoldem Dębickim odbędzie się 30 kwietnia o godz. 12.00 w teatrze Muzycznym w Poznaniu (ul. Niezłomnych 1e). Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie, online – m.in. na stronie Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 i 502 751 213 oraz pod adresem bilety@teatr-muzyczny.poznan.pl.

Szczegółowe informacje: