Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Salon Poezji z Włodzimierzem Pressem

21.9.2022
Grafika artykułu: Zdjęcie sceny Teatru Muzycznego oraz widowni. Scena oświetlona jest na niebiesko, na widowni siedzą ludzie. 
Fot. Teatr Muzyczny w Poznaniu

Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na pierwszy w tym sezonie Salon Poezji, który odbędzie się już 24 września o godz. 12.00. Gościem 76. już odsłony cyklu wydarzeń będzie Włodzimierz Press – aktor telewizyjny, teatralny i dubbingowy.

Włodzimierz Press współpracował z wieloma teatrami, a obecnie można go oglądać gościnnie w Teatrze Narodowym w „Idiocie” Fiodora Dostojewskiego. Wcześniej na tej scenie zagrał w takich spektaklach jak: „Bezimienne dzieło”, „Udręka życia”, „Mewa” oraz „Operetka”. Na dużym ekranie zadebiutował w 1963 roku w „Rozwodów nie będzie” w reżyserii Jerzego Stefana Stawińskiego. Później wystąpił m.in. w takich tytułach jak: „Rytm serca”, „Paradygmat, czyli potęga zła”, „Europa, Europa” czy „Czarna owca”. Największą sławę przyniosła mu rola w serialu „Czterej pancerni i pies”, gdzie wcielił się w postać Grigorija Saakaszwiliego. Jego głos znany jest z wielu filmów animowanych, udzielał go takim bohaterom jak: Kot Sylwester, Smerf Łasuch, duszek Casper, żaba Kermit, Kapitan Grotman, Verminous Skumm w Kapitanie Planecie.

Włodzimierz Press zinterpretuje utwory Juliana Tuwima oraz Natana Tenebauma, a oprawę muzyczną zapewni altowiolistka Teatru Muzycznego – Kinga Tarnowska.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje wiceprezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie, na stronach www.teatr-muzyczny.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 i 502 751 213 oraz pod adresem bilety@teatr-muzyczny.pl.

Szczegóły: