Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: w centrum ilustracja grilla, warzywa na ruszcie ułożone są w kształt uśmiechniętej twarzy, wokół napis "CIL&Grill, niedziela 25.06.23", dookoła na zielonym tle ilustracje dwóch dorosłych, dziecka i psa.

Wspólne grillowanie, koncerty czy turniej w bule — to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na mieszkańców północnych osiedli miasta w niedzielę, 25 czerwca. Wszystko to w ramach imprezy CIL&Grill, która oprócz dobrej zabawy jest także okazją, aby lepiej poznać swoich sąsiadów i uczcić 50. rocznicę przyłączenia Piątkowa do Poznania.

Poznańskie CIL-e, czyli organizacje pozarządowe prowadzące Centra Inicjatyw Lokalnych zapraszają w niedzielę na boisko Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na os. Jana III Sobieskiego (przy Szkole Podstawowej nr 68). Tam od godz. 15.00 na mieszkańców czekać będzie sąsiedzkie grillowanie, zabawy ruchowe, strefa aktywności, koncerty oraz pokaz jednostki ratowniczo-gaśniczej. Udział jest darmowy. Warto zabrać ze sobą koce, ulubione przekąski i dobry humor.

Wcześniej, bo o godz. 10.00, na bulodromie (pomiędzy blokiem nr 21 przy ul. Jana III Sobieskiego a komisariatem policji) rozpocznie się turniej w bule. Rywalizację otworzą dzieci w wieku 6+. Następnie o godz. 11.00 wystartują zmagania mieszkańców w kategorii 20+. Rozgrywki zakończą seniorzy, których będzie można zobaczyć w akcji od godz. 12.00. Zgłoszenia zespołów (maksymalnie 3 osoby, 2 osoby grające + zawodnik rezerwowy) należy dokonać poprzez profil na Facebooku: CIL Piątkowo-Północ lub pod numerem tel. 514 673 655.

Szczegóły:

Wydarzenia odbywają się w ramach Fyrtle Festiwalu.

Sąsiedzkie grillowanie z CIL-ami zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania.

Źródło: poznan.pl