Sąsiedzkie Kluby Aktywności Lokalnej – rekrutacja

Zdjęcie przedstawia dwie uśmiechnięte seniorki w białych swetrach. W tle grupa seniorów z wyciętymi kolorowymi sercami
Fot. Fundacja Barka

Osoby 60+ mogą dołączyć do Sąsiedzkich Klubów w swoich społecznościach lokalnych. Trwa nabór uczestniczek i uczestników z Polski do projektu.

Fundacja Pomocy Wzajemnej BARKA rozpoczęła nowe działania na rzecz polskich oraz ukraińskich seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Tworzy w tym roku Sąsiedzkie Kluby aktywności lokalnej w Poznaniu. Zakończył się nabór ukraińskich seniorów i OzN. Aktualnie poszukiwani są polscy seniorzy oraz OzN, którzy chcieliby w ramach projektu:

  • uczestniczyć w 3-godzinnych zajęciach rękodzielniczych i artystycznych dwa razy w tygodniu od lipca do grudnia;
  • realizować oddolne inicjatywy na rzecz społeczności sąsiedzkiej na Ogrodach, Jeżycach, Łazarzu, na Zawadach m.in. w postaci sąsiedzkiego śniadania przy wspólnym stole czy sąsiedzkiego spaceru muzycznego;
  • organizować mini usługi sąsiedzkie m.in. w postaci sadzenia kwiatów w ogrodzie społecznym lub cerowania i szycia ubrań.

Aby dołączyć do projektu, można skontaktować się z fundacją za pomocą wiadomości na messengerze, tel. 509 628 728, mailowo: katarzyna.banaszak@barka.org.pl, lub osobiście w Fundacji Barka po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie.

Szczegóły: