Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Scena Letnia w Akademii Muzycznej w Poznaniu w 2021 roku

06.7.2021

Grafika promując koncerty w ramach cyklu "Scena Letnia". Na zielonym tle, w lewym górnym rogu - zarys motywów roślinnych. W centralnej części grafiki duży, żółty napis: "Scena Letnia".Wzorem lat ubiegłych Fundacja Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu przygotowała atrakcyjną ofertę koncertową dla wszystkich tych, którzy planują spędzić lato w Poznaniu.

Muzyczne spotkania w okresie letnim mają ponad dwudziestoletnią tradycję – do 2012 roku siedzibą koncertów był Ratusz Poznański (cykl nosił nazwę Letnie Koncerty Ratuszowe), a od 2013 – Aula im. Stefana Stuligrosza (nazwę zmieniono na Scena Letnia w Akademii Muzycznej). Tegoroczna edycja projektu zaplanowana została w nowej przestrzeni, jaką uczelnia zyskała do realizacji swoich planów artystycznych – w Akademickim Teatrze Muzycznym „Olimpia” (ul. Grunwaldzka 22). Koncerty w wykonaniu studentów, doktorantów i pedagogów odbędą się w terminach: 7, 14, 21, 28 lipca oraz 4 i 11 sierpnia. Początek koncertów: godz. 17.00.

Uwaga!

Udział w koncertach wyłącznie w maseczkach, z zachowaniem dystansu społecznego. Liczba miejsc – z powodu pandemii – ograniczona. Bezpłatne wejściówki będą wydawane bezpośrednio przed każdym z koncertów.

W sytuacji ograniczeń związanych z pandemią przewiduje się rejestrację koncertów i ich udostępnianie na platformach internetowych oraz w mediach społecznościowych.

Program koncertów:

  • 7 lipca, godz. 17.00 – Piękne głosy, piękne melodie 1
  • 14 lipca, godz. 17.00 – Od baroku do współczesności
  • 21 lipca, godz. 17.00 – Piazzolla i inni
  • 28 lipca, godz. 17.00 – Klasycznie i romantycznie
  • 4 sierpnia, godz. 17.00 – W muzycznym kalejdoskopie
  • 11 sierpnia, godz. 17.00 – Piękne głosy, piękne melodie 2