Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Scena Robocza w kwietniu

02.4.2024
Na środku kobieta w białych ubraniach z rękami wyciągniętymi ku górze. W tle dwie postaci w podobnym stroju oraz jedna w czerni.
fot. M. Zakrzewski

Jaka jest relacja między osobą patrzącą a obiektem w muzeum? Czarny kolor to przestrzeń marzeń i wyobrażeń. Dostępne są zniżkowe bilety dla seniorów i seniorek w cenie 30 zł. 

Harmonogram spektakli:

„Gutta”

  • 11 kwietnia, godz. 19.00
  • miejsce: Studio Scena Robocza, ul. Wroniecka 6

Spektakl prezentowany jest w formie performance’u, spaceru dźwiękowego w przestrzeni Pragi, eseju oraz interwencji w przestrzeni Muzeum Człowieka. Jego ślady pojawiają się także w pracach badaczy i prezentacjach naukowych przygotowywanych na kolejne lata. W ten sposób „Gutta” jest projektem interdyscyplinarnym, który przekracza granice sztuki, nauki i działań społecznych, będąc częścią większego procesu dekolonizacyjnego Europy Środkowo-Wschodniej.

„Czarny to mój szczęśliwy kolor”

  • 13 kwietnia, godz. 19.00
  • miejsce: Studio Scena Robocza, ul. Wroniecka 6

„Czarny to mój szczęśliwy kolor” opowiada o możliwości. O przyzwoleniu na świadome podejmowanie decyzji, wynikających z głębi ciała, na przekór zewnętrznym ramom i formatom – ciasnym, ograniczającym, budzącym wątpliwości. To niekończący się proces obnażania i transformacji, w którym ciało performera staje się podmiotem, dążącym do pełnej integracji, samoakceptacji oraz odkrywania na nowo swojego potencjału.

„Nie mów nikomu”

  • 16 kwietnia, godz. 19.00
  • miejsce: Teatr Nowy
  • bilety: 50 zł (u), 70 zł (n)

Adam Ziajski, twórca spektaklu, zaprosił do jego realizacji osoby niesłyszące, wśród których jest również jedna osoba niewidoma. Używanie słów i ich znaczeń z coraz większą intensywnością staje się narzędziem zbiorowej konfrontacji, walki wszystkich ze wszystkimi. Nie buduje się przestrzeni do spotkania w dialogu, szacunku i wzajemnym zrozumieniu, a zawłaszczanie języka realizuje się w fakcie odbierania innym prawa do głosu. Spektakl inspirowany osobistym doświadczeniem twórców, a także reportażem Anny Goc pt. „Głusza”.

„Nasza racja”

  • 25 i 26 kwietnia, godz. 19.00
  • miejsce: Studio Scena Robocza, ul. Wroniecka 6

Powrót kabaretu, lat 20. XX wieku — to rodzaj rozrywki, który nie tylko bawi, ale także komentuje rzeczywistość. „Nasza Racja” to kolejna próba sięgnięcia do postaci „Pomiędzy”, która chce wytworzyć Nowy System Społeczny. Wytyka różnice, ale szuka niezłomnie wspólnego pola, w którym człowiek ma prawo do szczęścia, bez względu na to, jakie wartości wyznaje. Tworzy Świat wspólny, w którym żyjemy obok siebie, w zdolności obcowania ze swoimi odmiennymi Racjami.

Bilety dla seniorów w cenie 30 zł do nabycia przez stronę bilety24.pl oraz na miejscu przed wydarzeniem.

Szczegóły: