Scena Robocza w listopadzie
W listopadzie Scena Robocza zaprasza nie tylko do obejrzenia spektakli i wysłuchania koncertów, ale również do wzięcia udziału w castingu do filmu krótkometrażowego pt. „Jestem”.
Harmonogram:
Casting do filmu „Jestem”
- 11 listopada, godz. 10.00-20.00
- miejsce: ul. Wroniecka 6
- udział bezpłatny
- obowiązują zapisy e-mail: bilety@scenarobocza.pl
Na casting do filmu produkcji Sceny Roboczej może przyjść każdy, niezależnie od wieku czy doświadczenia. Jeśli ktoś zawsze marzył o pojawieniu się na ekranie, a widok kamery go nie odstrasza, to może przyjść i opowiedzieć kim jest.
Koncert: BAREKPRZESTAŃ
- 15 listopada, godz. 19.00
- miejsce: ul. Wroniecka 6
- bilety: 30 zł
Barekprzestań, czyli wrażliwy chłopak z Poznania, który gra w rytmie hip-hopu. W 2021 roku wydał płytę „balkon”, w 2024 pojawiła się płyta „MIŁO”. W Scenie Roboczej barekprzestań wraz z zespołem zagra kawałki ze swojej najnowszej płyty. Będzie do czego skakać, nie zabraknie także powodów do wzruszeń.
„Gutta”
- 16 listopada, godz. 19.00
- miejsce: Studio Scena Robocza, ul. Wroniecka 6
- bilety: 30 zł
Spektakl prezentowany jest w formie performance’u, spaceru dźwiękowego w przestrzeni Pragi, eseju oraz interwencji w przestrzeni Muzeum Człowieka. Jego ślady pojawiają się także w pracach badaczy i prezentacjach naukowych przygotowywanych na kolejne lata. W ten sposób „Gutta” jest projektem interdyscyplinarnym, który przekracza granice sztuki, nauki i działań społecznych, będąc częścią większego procesu dekolonizacyjnego Europy Środkowo-Wschodniej.
„Łowcy głów”
- 17 listopada, godz. 19.00
- miejsce: ul. Wroniecka 6
- bilety: 30 zł
Spektakl ukazuje wątki kolonialne w historii Poznania. To opowieść o historii wybitnego antropologa Jana Czekanowskiego. . Jest to jednak postać niejednoznaczna, której wczesna kariera wiąże się z wyprawami do Afryki i gromadzeniem materiału badawczego w postaci czaszek.
„Nasza racja”
- 21 i 22 listopada, godz. 19.00
- miejsce: Studio Scena Robocza, ul. Wroniecka 6
- bilety: 30 zł
Powrót kabaretu, lat 20. XX wieku — to rodzaj rozrywki, który nie tylko bawi, ale także komentuje rzeczywistość. „Nasza Racja” to kolejna próba sięgnięcia do postaci „Pomiędzy”, która chce wytworzyć Nowy System Społeczny. Wytyka różnice, ale szuka niezłomnie wspólnego pola, w którym człowiek ma prawo do szczęścia, bez względu na to, jakie wartości wyznaje. Tworzy Świat wspólny, w którym żyjemy obok siebie, w zdolności obcowania ze swoimi odmiennymi Racjami.
Laboratorium Praktyk Współtwórczych
- 28 listopada, godz. 18.00
- wydarzenie bezpłatne
- obowiązują zapisy e-mail: bilety@scenarobocza.pl
Laboratorium Praktyk Współtwórczych to cykl spotkań i dyskusji, podczas których uczestnicy przyglądają się zapleczu działania instytucji kultury. Próbują wskazać najważniejsze problemy, jakie są spotykane „za kulisami” działalności kulturalnej, aby następnie znaleźć dla nich potencjalne rozwiązania.
Spotkanie 6: Otwieranie instytucji kultury na osoby ze szczególnymi potrzebami. Wraz z Justyną Sobczyk uczestnicy będą przyglądać się potrzebom osób z rozmaitymi dysfunkcjami, zarówno tymi widocznymi, jak i niewidocznymi.
„Czarny to mój szczęśliwy kolor”
- 29 listopada, godz. 19.00
- miejsce: Studio Scena Robocza, ul. Wroniecka 6
- bilety: 30 zł
„Czarny to mój szczęśliwy kolor” opowiada o możliwości. O przyzwoleniu na świadome podejmowanie decyzji, wynikających z głębi ciała, na przekór zewnętrznym ramom i formatom – ciasnym, ograniczającym, budzącym wątpliwości. To niekończący się proces obnażania i transformacji, w którym ciało performera staje się podmiotem, dążącym do pełnej integracji, samoakceptacji oraz odkrywania na nowo swojego potencjału.
Bilety do nabycia przez stronę bilety24.pl oraz na miejscu przed wydarzeniem.
Szczegóły:
- Kontakt: Scena Robocza, tel. 795 577 022 (pon.-pt. w godz. 11.00-15.00 oraz dwie godziny przed wydarzeniami) | Scena Robocza: strona internetowa | Scena Robocza: Facebook