Scena Robocza w listopadzie

Grafika artykułu: na zdjęciu znajduje się dwóch mężczyzn w strojach sportowych, stoją na scenie, mężczyzna po lewej stronie trzyma worek treningowy, drugi z kolei w niego kopie.
„Bromance”, Scena Robocza, fot. Maciej Zakrzewski

Czy mężczyznom wolno okazywać uczucia? Jak odbierają świat osoby niesłyszące i niewidome? Scena Robocza zaprasza w listopadzie na spektakle, które pozwolą doświadczyć życia na różne sposoby. Dostępne są zniżkowe bilety dla seniorów i seniorek w cenie 30 zł.

Harmonogram spektakli:

„Niewidzialni”

  • 9-10 listopada, godz. 18.00 i 20.00,
  • miejsce: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Jak wygląda świat oczami tysięcy niewidomych? Również tych, którzy mieszkają obok nas, chodzą tymi samymi ulicami, ale w społecznej świadomości są dla nas nieobecni, niewidzialni? Spektakl jest próbą odwzorowania codzienności osób niewidomych, opartej na wszystkich zmysłach z wyłączeniem doświadczenia wzrokowego.

Ważne! Spektakl realizowany jest w zupełnej ciemności.

„Nie mów nikomu”

  • 16 listopada, godz. 19.00,
  • miejsce: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Spektakl opowiada o uważności na drugiego człowieka, trosce i szacunku. Jest on inspirowany osobistym doświadczeniem twórców, a także reportażem Anny Goc pt. „Głusza” i opowiada o zmaganiach osób niesłyszących. Jest on grany w polskim języku migowym z polskimi napisami.

„Bromance”

  • 18 listopada, godz. 19.00
  • miejsce: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Spektakl jest próbą zmierzenia się ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny” w celu ukazania wielu wariantów męskości. Co za tym idzie – przekraczania granic stereotypu i ponownego definiowania tożsamości męskiej, widzianej w szerszym aspekcie, bez wykluczania postaw odbiegających od wyuczonej normy.

„Puppetwall”

  • 24-26 listopada, godz. 19.00
  • miejsce: Studio Scena Robocza, ul Wroniecka 6

„Puppetwall” to spektakl lalkarski dla dorosłych. Grany po męsku, ale i po kobiecemu. Przekraczający granice płci i wieku. To historia o wspólnocie zagubienia i osamotnienia, a także potrzebie drugiego człowieka, która daje siłę na burzenie ścian między sobą.

Bilety dla seniorów w cenie 30 zł do nabycia przez stronę bilety24.pl oraz na miejscu przed wydarzeniem.

Szczegóły: