Scena Robocza w maju

Grafika artykułu: na zdjęciu aktorzy Sceny Roboczej, dwóch mężczyzn siedzi na scenie, opiera się o siebie plecami, mężczyzna po prawej stronie ma lekko zgięte nogi, nosi czerwony kostium, mężczyzna po lewej stronie nosi niebieski kostium sportowy, ma zgięte nogi, opiera ręce na kolanach, patrzy w górę, aktorów oświetla jasne światło z góry.
„Bromance”, Scena Robocza, fot. Maciej Zakrzewski

Czy mężczyznom wolno okazywać uczucia? Jakie wątki kolonialne mają związek z Poznaniem? Scena Robocza zaprasza w maju na spektakle, które pozwolą doświadczyć życia na różne sposoby. Dostępne są zniżkowe bilety dla seniorów i seniorek w cenie 30 zł.

Harmonogram spektakli:

„Bromance”

  • 11 maja, godz. 19.00
  • miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21

Podobno mężczyznom nie wypada pozostawać w bliskich kontaktach fizycznych i emocjonalnych z innymi mężczyznami. Nie przystoi im chwytać się za ręce, całować na powitanie, przytulać, kiedy potrzebują wsparcia. Panuje przekonanie, że takie zachowania są niemęskie. Spektakl Bromance jest próbą zmierzenia się ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny” i ukazania wielu wariantów męskości, również tej czułej, sentymentalnej, wrażliwej.

„Łowcy głów”

  • 24-26 maja, godz. 19.00
  • miejsce: ul. Wroniecka 6

Spektakl ukazuje wątki kolonialne w historii Poznania. To opowieść o historii wybitnego antropologa Jana Czekanowskiego. . Jest to jednak postać niejednoznaczna, której wczesna kariera wiąże się z wyprawami do Afryki i gromadzeniem materiału badawczego w postaci czaszek.

Bilety dla seniorów w cenie 30 zł do nabycia przez stronę bilety24.pl oraz na miejscu przed wydarzeniem.

Szczegóły: