Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Oferta poznańskich lodowisk:

Lodowisko Chwiałka

Lodowisko im. Witalisa Ludwiczaka to nowoczesny i funkcjonalny obiekt wyposażony w pełnowymiarowe boisko do gry w hokeja na lodzie (1800 m²), wypożyczalnię łyżew, szatnię, barek oraz toaletę. Zadaszenie pozwala na uniezależnienie się od warunków pogodowych – lodowisko działa nawet do dziesięciu miesięcy w roku. Obiekt znajduje się w centrum miasta, pomiędzy ulicami Chwiałkowskiego i O. Mariana Żelazka. Dzięki dobrej lokalizacji dojazd do lodowiska jest łatwy dla osób korzystających zarówno z komunikacji publicznej, jak i dla zmotoryzowanych (przy lodowisku znajduje się parking z ok. 150 miejscami parkingowymi)

Lodowisko Malta

Kryte Lodowisko Malta znajduje się przy starcie Toru Regatowego Malta. Bezpośrednio obok lodowiska znajdują się przystanki tramwajowe linii 3, 4, 6 i 17 oraz autobusowe linii 57, 84, 237 (przystanek Baraniaka). Dla zmotoryzowanych polecany jest dojazd ulicą Jana Pawła II. Tuż przy lodowisku znajduje się darmowy parking (obok restauracji Maltanka). Na terenie obiektu mieści się wypożyczalnia łyżew wyposażona, szatnia oraz punkt ostrzenia łyżew.

Ligawa przy Bułgarskiej

Łyżwiarze korzystający z Ligawy mają do dyspozycji 800 m² tafli, wypożyczalnię sprzętu, punkt ostrzenia łyżew, automat z ciepłymi napojami i przekąskami oraz darmowy parking (od ul. Ptasiej). Dzięki zadaszeniu świetna zabawa i korzystanie z atrakcji, które są regularnie przygotowywane przez obsługę obiektu, możliwe jest niezależnie od pogody. Przy lodowisku działa szkółka łyżwiarska IceRunners — zajęcia, w których może uczestniczyć każdy, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności, prowadzą wykwalifikowani instruktorzy.

JAZDA NA ŁYŻWACH

Łyżwiarstwo amatorskie jest dyscypliną, którą można uprawiać przez cały rok (sezon trwa od września do maja) i w zasadzie w każdym wieku.  Jazda na łyżwach angażuje niemal wszystkie mięśnie ciała, jednocześnie minimalnie obciążając stawy. Szczególnie wzmocnić możemy podczas jazdy mięśnie dolnej partii pleców, nóg (tu szczególnie uda), mięśnie brzucha oraz układ krążenia i poczucie równowagi. Dzięki temu, że jazda na łyżwach odbywa się często na powietrzu, hartujemy nasz organizm i wzmacniamy jego naturalną odporność.