Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek

Logotyp Stowarzyszenia Pilotów i Wycieczek

Dyżury członków stowarzyszenia odbywają się poniedziałki w godz. 13.00-18.00 oraz środy w godz. 11.00-16.00. Stowarzyszenie znajduje się w bliskiej odległości od przystanku tramwajowego. Do wejścia prowadzi kilka schodków z poręczą. Stowarzyszenie organizuje wyjazdy zagraniczne i krajowe oraz wycieczki piesze po Wielkopolsce i Poznaniu. Zorganizowane grupy (18 osób) mogą skorzystać z wycieczek bez prowizji. W cenę wycieczki wliczona jest opieka pilota, ubezpieczenie, przejazd, zakwaterowanie, przygotowanie planu podróży i jego realizacja z uwzględnieniem życzeń seniorów.

W Stowarzyszeniu panuje miła i życzliwa atmosfera. Można tu wspólnie pośpiewać i potańczyć, ale też wysłuchać wykładów. W ramach klubu „Aktywni 50 plus” Stowarzyszenie proponuje udział w różnych spotkaniach i warsztatach, w ramach Klubu Krajoznawczego – ciekawe prelekcje. Stowarzyszenie prowadzi również naukę języków obcych. W programie język hiszpański i włoski dla początkujących oraz rosyjski (konwersacje). Nauka języków w ramach Klubu Aktywni 50+ kosztuje 10 zł za 1,5 godz.

Stała oferta:

Wycieczki zagraniczne i po Polsce (program wycieczek uwzględnia potrzeby seniorów), prelekcje, spotkania podróżnicze, nauka języków obcych.