Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

MIEJSKIE PROGRAMY ZAJĘĆ RUCHOWYCH

Trener Senioralny

To program zajęć ruchowych dla osób, które ukończyły 60 lat, realizowany przez Fundację na rzecz AWF w różnych miejscach na terenie Poznania – wśród nich m.in. gimnastyka, joga, ćwiczenia ruchowe w wodzie, nordic walking czy zajęcia na siłowniach zewnętrznych.

Na większość zajęć obowiązują zapisy, które odbywają się bezpośrednio u instruktorów (edycja wiosenna i jesienna). W pierwszej kolejności przyjmowane są osoby z list rezerwowych z zeszłego roku, następnie osoby, które nie uczestniczyły w zajęciach w poprzednich edycjach, na koniec – osoby, które uczestniczyły w poprzednich edycjach.

Informacje na temat programu Trener Senioralny:

Nasz Sportowy Fyrtel

W ramach projektu realizowanego przez Fundację na rzecz AWF mieszkanki i mieszkańcy wielu poznańskich osiedli mogą za darmo korzystać z różnorodnych zajęć sportowych. W ofercie znaleźć można m.in. ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowniach zewnętrznych, zajęcia wzmacniające kręgosłup, ćwiczenia w wodzie, gimnastykę dla seniorów, gimnastykę prozdrowotną, ćwiczenia mięśni dna miednicy, jogę, tenis stołowy czy nordic walking.

SPARTAKIADY SENIORALNE

Spartakiada Trenera Senioralnego

W miesiącach letnich Fundacja na rzecz AWF organizuje Spartakiadę Trenera Senioralnego. W ramach zawodów można wziąć udział w licznych konkurencjach, niezależnie od kondycji, świetnie się przy tym bawiąc. Uczestnictwo w Spartakiadzie jest bezpłatne i mogą w niej wziąć udział wszystkie chętne osoby po 55. roku życia – nie tylko uczestnicy zajęć w ramach programu Trener Senioralny.

Szczegółowe informacje:

Spartakiada Seniorów POSiR

Co roku (obecnie na przełomie sierpnia i września) Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji mogą zapraszają do udziału w Poznańskiej Spartakiadzie Seniorów. Przez kilka dni zawodniczki i zawodnicy rywalizują ze sobą w wielu dyscyplinach, takich jak: tenis stołowy, warcaby, szachy, bowling, pływanie (styl dowolny, 50 m), lekkoatletyka. Zapisać się można na jedną lub na wszystkie dyscypliny. Uczestnicy podzieleni są na grupy wiekowe i startują w kategoriach żeńskich oraz męskich. Każda osoba za udział w zawodach otrzymuje pamiątkowy dyplom. W Spartakiadzie mogą wziąć udział mieszkańcy Poznania, którzy wdanym roku ukończyli lub ukończą 55 lat. Sportowe zmagania zamyka piknik integracyjny.

Szczegółowe informacje: