Senior w Muzie – projekcje w kwietniu

Grafika artykułu: plakat akcji Senior w Muzie.Cykl Senior w Muzie to cotygodniowe spotkania filmowe w Kinie Muza, organizowane dla dojrzałej publiczności. Przed każdym seansem organizatorzy zapraszają na krótką prelekcję, a po projekcji zachęcają do wspólnego dyskutowania przy kawie i herbacie.

Spotkania odbywają się w środy o godz. 15.00. Bilety dla seniorów kosztują 14 zł (po okazaniu legitymacji emeryta-rencisty albo Karty Seniora w kasie kina).

Najbliższe projekcje:

24 kwietnia – „Biedne istoty”

Motyw Frankensteina przedstawiony przez Yórgosa Lánthimosa z nagrodzoną Oscarem Emmą Stone w brawurowej scenografii i z odważnymi scenami erotycznymi.

8 maja – „Pamiętnik”

Jeden z najpiękniejszych melodramatów w historii kina. Starszy mężczyzna czyta chorej na Alzheimera przyjaciółce książkę, opisującą historię zakazanej miłości dziewczyny z zamożnego domu i ubogiego chłopaka.

22 maja – „Lęk”

Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz wcielają się w rolę sióstr, które wyruszają razem w daleką podróż. Obraz podejmuje temat rozliczenia się bohaterek z własną przeszłością, ale jest także punktem wyjścia do dyskusji, czy powinniśmy mieć prawo do decydowania o sobie i prawnie uznać dostęp do eutanazji w Polsce?

29 maja – „The Old Oak”

Czy w małej, tradycyjnej osadzie górniczej w północno-wschodniej Anglii, lokalna społeczność zaakceptuje nowych mieszkańców, którzy są uchodźcami z Syrii? Dramat o szukaniu języka porozumienia, ponad kulturowymi podziałami.

Millennium Docs Against Gravity: Festiwal Filmów Dokumentalnych odbędzie się w dniach 10-19 maja. Na wszystkie seanse w ramach wydarzenia obowiązują zniżkowe bilety dla seniorów (16 zł). Pełny harmonogram filmów dostępny na stronie festiwalu: mdag.pl

Szczegóły: