Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Senior w Muzie – projekcje w październiku

27.9.2024

Grafika artykułu: plakat akcji Senior w Muzie.Cykl Senior w Muzie to cotygodniowe spotkania filmowe w Kinie Muza, organizowane dla dojrzałej publiczności. Przed każdym seansem organizatorzy zapraszają na krótką prelekcję, a po projekcji zachęcają do wspólnego dyskutowania przy kawie i herbacie.

Spotkania odbywają się w środy o godz. 15.00. Bilety dla seniorów kosztują 14 zł (po okazaniu legitymacji emeryta-rencisty albo Karty Seniora w kasie kina).

Najbliższe projekcje:

2 października – „Drużyna A(A)”

Czwórka uzależnionych krzyżowo alkoholików, żeby uratować swój ośrodek terapeutyczny, podejmuje się przeszmuglowania przez całą Polskę dwóch cystern spirytusu. Dla własnego bezpieczeństwa porywają w trasę swojego terapeutę.

9 października – „Armand”

W ostatnich dniach roku szkolnego Elisabeth zmierza na zaimprowizowane spotkanie rodziców z nauczycielami. Doszło do bójki pomiędzy jej synem, sześcioletnim Armandem, a jego kolegą Jonem. Sytuacja jest krępująca, wszyscy obecni czują się bardzo niekomfortowo. Incydent między dwoma chłopcami wywołuje serię wydarzeń, starcie rodziców i pracowników szkoły — potyczkę o odkupienie, w której pojawiają się szaleństwo, pożądanie i obsesja.

16 października – „Kulej. Dwie strony medalu”

Historia Jerzego i Heleny Kulejów – najbardziej barwnego małżeństwa Polski lat 60. On – legendarny bokser, podwójny mistrz Europy i ośmiokrotny mistrz Polski, który jako jedyny polski pięściarz wywalczył dwa złota olimpijskie i choć nigdy nie leżał na deskach, to w życiu upadał nie raz. Ona – silna kobieta, która niezmiennie stała u jego boku, ale nie chciała na zawsze pozostać w jego cieniu.

23 października – „Kuchenna rewolucja”

W 1918 roku, podczas pandemii grypy w USA, tajemniczy kucharz Floyd Monk pojawia się w posiadłości właściciela ziemskiego. Jego intrygi zmieniają układ sił w domu, prowadząc do niepokojących wydarzeń.

30 października — „Jak być kochaną”

Znana aktorka udaje się do Paryża. Podczas lotu wspomina lata okupacji, kiedy to pracowała w kawiarni jako kelnerka i działała w ruchu oporu. Jednym z rozkazów, który otrzymała, było ukrycie w swoim mieszkaniu aktora Wiktora Rawicza poszukiwanego przez gestapo za zabicie kolaboranta. Kobieta zakochała się w Wiktorze, bez wzajemności, była gotowa nawet do największych poświęceń.

Szczegóły: