Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Senior w Muzie w maju

25.4.2022

Grafika promująca cykl "Senior w Muzie". Na górze tytuł "Senior w Muzie. Pod tytułem twarz seniorki i seniora. Seniorka ma siwe włosy i czerwone okulary, senior - siwą brodę i czapeczkę z daszkiem (na czapce logotyp Kina Muza). Cykl Senior w Muzie to cotygodniowe spotkania filmowe w Kinie Muza, które dedykowane są dojrzałej publiczności. Przed każdym seansem organizatorzy zapraszają na krótką prelekcję, a po projekcji zachęcają do wspólnego dyskutowania przy kawie i herbacie.

Spotkania odbywają się w środy o godz. 15.00. Bilety dla seniorów kosztują 12 zł (po okazaniu legitymacji emeryta-rencisty albo Karty Seniora w kasie kina).

Majowe projekcje:

4 maja -„Mała mama”

Ośmioletnią Nelly poznajemy w momencie, gdy dziewczynka dowiaduje się o śmierci swojej babci. Na drodze dziewczynki staje w pewnym momencie rówieśniczka, która wydaje się łudząco podobna do jej matki.

11 maja -„Downtown Abbey: Nowa epoka”

Tym razem film zabierze nas na Riwierę Francuską. Dowiemy się o tajemniczej przeszłości Violet Crawley. Dla Crawleyów będzie to bardzo ważna podróż, która pozwoli im na nowo poznać historię rodziny. Światło ujrzą nieznane dotąd fakty.

18 maja – „Mission: Joy”

Wzruszająca  historia przyjaźni Dalajlamy z Desmondem Tutu – anglikańskim biskupem z RPA. Projekcja w ramach Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

25 maja -„Boscy”

Bogaty biznesmen wynajmuje słynnego reżysera, aby pomógł mu nakręcić przebojowy film.

Kontakt i szczegóły: