Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Senior w sieci: darmowe zajęcia

25.5.2021

Na zdjęciu seniorki i seniorzy siedzą przy biurkach w dużej, białej sali warsztatowej. Każdy ma przed sobą laptopa. Ruszyły zapisy na kolejne zajęcia pt. „Senior w sieci”, realizowane w ramach projektu „Latarnicy2020.pl”. W projekcie mogą wziąć udział osoby w wieku 60+, mieszkające m.in. w województwie wielkopolskim.

Szkolenia są darmowe, potrzebny jest tylko dostęp do komputera, wyposażonego przynajmniej w głośniki i mikrofon oraz dostęp do Internetu. Zajęcia startują 8 czerwca o godz. 15.00. Będą odbywać się we wtorki i piątki do 25 czerwca. W przypadku dużej liczby zgłoszeń, zostanie utworzona jeszcze jedna grupa, z zajęciami w innych terminach.

Zajęcia będą dotyczyły m.in.:

  • bezpieczeństwa w sieci,
  • korzystania z poczty elektronicznej,
  • korzystania z aplikacji Google (poczta, Dysk, Zdjęcia, Kalendarz, Tłumacz, Mapy, arkusze),
  • zakładania profilu zaufanego,
  • korzystania z e-usług administracji publicznej (m.in. platforma ePUAP, ZUS, Internetowe Konto Pacjenta),
  • korzystania z Facebooka.

Tematyka może zostać nieco zmodyfikowana, w zależności od potrzeb i zainteresowań uczestników oraz uczestniczek szkolenia. Zajęcia odbywają się w bezpiecznej formie online. Uczestnicy i uczestniczki mogą wziąć udział w zajęciach, klikając w podany link kierujący do aplikacji Microsoft Teams (nie jest wymagana rejestracja ani pobieranie żadnego oprogramowania). Jednak w razie jakichkolwiek pytań i problemów technicznych – organizatorka zajęć służy pomocą.

Zainteresowane osoby mogą się zgłaszać na adres: latarniczka.wielkopolska@gmail.com lub pod numerem tel.: 504 800 758.

Szczegółowe informacje:

Projekt „Latarnicy2020.pl” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.