Senioralna Mapa Poznania – nowa akcja CIS

Grafika artykułu: Po lewej stronie mapa Poznania - na niej zaznaczone kolorowe dzielnice, na jedną z nich skierowana jest srebrna pinezka. Po lewej stronie duży, niebieski napis: "Senioralna Mapa Poznania", pod nim szczegółowe informacje o akcji oraz logotypy jej organizatorów. Kto otrzyma tytuł Fest Miejscówki i znajdzie się na wyjątkowej mapie? W ramach tegorocznej edycji „Senioralnych” rozpoczynamy projekt, który jest skupiony na miejscach szczególnie przyjaznych społeczności senioralnej w naszym mieście. Wszystkich tych, którzy z pasją działają na rzecz osób starszych, zapraszamy do udziału w akcji.

Celem akcji jest stworzenie mapy miejsc działających w Poznaniu na rzecz osób starszych, których oferta w wyjątkowy sposób uwzględnia potrzeby tej grupy i wyróżnia się na tle miejskiej oferty senioralnej. W ramach akcji nagrodzone mogą zostać miejsca użyteczności publicznej, instytucje, siedziby, w których działają organizacje pozarządowe oraz firmy prywatne.

Stworzenie mapy będzie okazją do promowania szeroko pojętych działań na rzecz poznańskich seniorek i seniorów oraz dostrzeżenie prosenioralnych inicjatyw. Celem akcji jest również zachęcenie seniorek i seniorów do świadomego i aktywnego korzystania z miejskiej oferty, która stale się powiększa, a środowiska działającego na rzecz osób starszych – do poszukiwania nowych, inspirujących rozwiązań.

Podmiot ubiegający się o wyróżnienie musi posiadać wyjątkową, oryginalną ofertę skierowaną do osób starszych, uwzględniającą w sposób szczególny potrzeby tej grupy, np.:

  • organizować ciekawe, rozwijające wydarzenia dla seniorek i seniorów,
  • inicjować prosenioralne rozwiązania,
  • być miejscem spotkań oraz integracji środowiska senioralnego,
  • aktywnie promować swoją ofertę wśród osób starszych,
  • oferować atrakcyjne zniżki dla seniorów lub możliwość bezpłatnego udziału,
  • dbać o przyjazną seniorom atmosferę, zapewniać profesjonalną i życzliwą obsługę osób korzystających z jego oferty,
  • posiadać udogodnienia architektoniczne dostosowane do potrzeb osób starszych,
  • współpracować z innymi podmiotami działającymi na rzecz seniorów

Miejsca wyróżnione w ramach akcji otrzymają tytuł „Fest Miejscówki” i trafią na Senioralną Mapę Poznania. Zostaną również objęte przez CIS specjalnym pakietem promocyjnym. Wyróżnienie przyznawane będzie na rok. Podmioty wyróżnione w ramach akcji będą mogły złożyć wniosek o przedłużenie wyróżnienia na kolejny rok trwania akcji i pozostanie na Senioralnej Mapie Poznania. Uroczyste wręczenie wyróżnień w ramach akcji będzie odbywać się raz w roku podczas inauguracji jesiennego cyklu wydarzeń „Senioralni. Poznań”. Wyróżnienia wręczać będzie Prezydent Miasta Poznania.

We współpracy z Studiem Kreatywnym UMP stworzona zostanie mapa z wyróżnionymi w ramach akcji miejscami, zawierająca informacje o ich ofercie. Mapa w wersji elektronicznej dostępna będzie na stronie internetowej CIS, w wersji papierowej – w siedzibie CIS.

Zapraszamy do udziału w akcji – stwórzmy razem prawdziwą Senioralną Mapę Poznania!

Więcej informacji na temat akcji (w tym niezbędne dokumenty do zgłoszenia) znaleźć można na stronie: