Edycja 2017

Zapraszamy do udziału w jesiennym cyklu wydarzeń w ramach imprezy "Senioralni. Poznań" 2017 

PROGRAM WYDARZEŃ

Centrum Inicjatyw Senioralnych wraz z partnerami już po raz siódmy organizuje w październiku 2017 imprezę „Senioralni. Poznań”. Założeniem tego wydarzenia jest pokazanie oferty poznańskich inicjatyw przygotowanych z myślą o seniorach i seniorkach, ale też zwrócenie uwagi na fakt, jak liczną grupę stanowią poznańscy seniorzy i seniorki, i jak różnorodne mają zainteresowania i potrzeby. Przede wszystkim jednak – świętujemy z okazji przypadającego w październiku Międzynarodowego Dnia Osób Starszych!

"Senioralnych", jak co roku uroczyście, zainaugurowaliśmy na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta na placu Kolegiackim 30 września w samo południe. W programie znalazły się znane seniorom i seniorkom punkty, jak symboliczne przekazanie z rąk prezydenta miasta władzy w mieście najstarszym poznaniakom i wręczenie certyfikatów "Miejsce przyjazne seniorom". Do wyróżnionych dotąd miejsc dołączyły: Dzienny Dom Opieki Medycznej "Senior Active" i Fundacja Senior Active, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Biblioteka Raczyńskich, Dom Kultury "Pod Lipami", Med Polonia sp. z o.o. oraz Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego przy Oddziale Poznańskim PTTK.

Organizatorzy, we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu przygotowali również program artystyczny, a w nim najdłużej związani z Teatrem Muzycznym artyści pokazali przedpremierowo fragmenty nowej, znakomitej komedii Marka Chojnackiego „neSTORY!”*. Na bis tradycyjnie zaprosiliśmy na koncert operetkowy w wykonaniu Agnieszki Wawrzyniak i Bartosza Kuczyka. Podczas trwania inauguracji można było skorzystać z rabatu na kawę/herbatę i ciacho przygotowanych przez Cafe Misja

* Spektakl „neSTORY” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2017".

Październikowy program wydarzeń

Podczas inauguracji wolontariuszki i wolontariusze Centrum Inicjatyw Senioralnych rozdawali szczegółowe programy październikowych wydarzeń, a jest w czym wybierać! Centrum Inicjatyw Senioralnych wraz z partnerami (uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi, instytucjami miejskimi, firmami i osobami prywatnymi) przygotowało wiele otwartych wykładów, warsztatów, drzwi otwartych, wycieczek, badań profilaktycznych, wystaw i aktywności sportowo-ruchowych. Wśród tematów zawartych w programie znajdą się więc zarówno te związane ze zdrowiem, jak np. poradnictwo dietetyczne, fizjoterapeutyczne, bezpłatne badania stóp i słuchu, Dzień Udaru, NTM, czy Biały Piątek organizowany przez Centrum Medyczne Synexus, jak i spotkania organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy Trzeciego Wieku, czy cykl wykładów „Poznański sposób na niepodległość”. Seniorki i seniorzy zainteresowani sztuką będą mogli wziąć udział m. in. w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie tkaniny artystycznej Anny Janiak w Galerii „Jak”, a osoby lubiące śledzić najnowsze trendy będą mogły wysłuchać prelekcji „Ekościema – w dyskursie reklamy o public relations”. A na miłośników ruchu czekają zajęcia taneczne (kursy i potańcówki), tai chi, gimnastyka, aqua aerobik i wiele innych.

Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału, ale i współtworzenia wydarzeń w naszym mieście. Chcemy korzystać z Państwa mądrości i doświadczenia, chcemy tworzyć okazje do międzypokoleniowej wymiany wiedzy, umiejętności (i ludzkiej obecności), ale i wspólnie zatroszczyć się o osoby mniej aktywne i samotne, które, być może, dopiero poszukują nowych sposobów na dalsze życie w mieście. Bądźmy razem podczas imprezy "Senioralni. Poznań" 2017!


Szczegółowe informacje: www.centrumis.pl, ul. Mielżyńskiego 24, tel. 61 847 21 11