Edycja 2018

 

Centrum Inicjatyw Senioralnych po raz ósmy zaprasza seniorki i seniorów do udziału w trwającym półtora miesiąca cyklu wydarzeń "Senioralni. Poznań". Wraz z partnerami – instytucjami, uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi – przygotowało mnóstwo ciekawych wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom Poznania.

 

Inauguracja imprezy odbyła się w sobotę 29 września o godz. 12.00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Prezydent Miasta Poznania tradycyjnie przekazał seniorom i seniorkom klucze do bram miasta. W programie inauguracji znalazł się również Koncert Trzech Tenorów, pokaz tańca oraz potańcówka z DJ-em Aciu.

W programie tegorocznych "Senioralnych" jest aż 150 wydarzeń. Wśród nich wycieczki do miejsc znanych i mniej oczywistych. Będzie można m.in. zwiedzić elektrociepłownię Garbary oraz INEA Stadion. Odbędą się tematyczne oprowadzania po Starym i Nowym Zoo oraz Ogrodzie Botanicznym UAM. Nadarzy się też okazja do wysłuchania inspirujących wykładów i wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach, m.in.: z języków obcych, hortiterapii, psychologicznych czy z obsługi smartfonów. W programie również wydarzenia muzyczne: koncert pieśni patriotycznych oraz Śpiewanki Senioralne. Seniorzy znajdą też wiele propozycji w zakresie poradnictwa – to spotkania z ekspertami ZUS, przedstawicielami NFZ oraz poznańskimi policjantami. Tradycyjnie w programie znalazło się mnóstwo możliwości na aktywne spędzanie czasu –  m.in. aqua gimnastyka, nordic walking, zajęcia z elementami tai chi, zumba oraz Dzień Seniora w Termach Maltańskich. W trakcie „Senioralnych” będzie można też skorzystać z bezpłatnych badań wzroku, słuchu, pamięci i krwi. Seniorzy będą mogli liczyć również na bilety w promocyjnej cenie na spektakle w Teatrze Nowym oraz na pływalnię „Chwiałka”.

W tym roku „Senioralni” potrwają dłużej niż zwykle, bo aż do 11 listopada. Wstęp na większość wydarzeń w ramach imprezy jest wolny, jednak na niektóre z nich obowiązują zapisy. 

W formie papierowej program dostepny jest Centrum Inicjatyw Senioralnych, Centrum Informacji Miejskiej oraz Centrum Kultury „Zamek”.

 

Integralną częścią wydarzenia będą targi VIVA SENIORZY!, które odbęda się 19 i 20 października w pawilonie nr 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Szczegóły na stronie Centrum


 

Partner Główny Senioralni.Poznań 2018

 

  Partnerzy Inauguracji

  

Patronat medialny

 

                     

 

 

Patronat