Edycja 2016

Szósta edycja imprezy Senioralni.Poznań oficjalnie rozpoczęta! W tym roku imprezę zainaugurowaliśmy 1 października w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, tym razem na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

Bartosz Kuczyk oraz Agnieszka Wawrzyniak na scenie „Senioralnych”. O godzinie 12.00, jak co roku, prezydent Miasta Poznania wręczył seniorom i seniorkom klucze do miasta i tym samym przekazał Poznań we władanie najstarszym i najbardziej doświadczonym mieszkańcom. To także symboliczny gest docenienia obecności seniorów w miejskiej społeczności i wyraz wdzięczności za wszystko to, co wnoszą w życie młodszych pokoleń poznaniaków.

Wręczone zostały kolejne certyfikaty Miejsc Przyjaznych Seniorom. Z rąk prezydenta Jacka Jaśkowiaka otrzymali je: Centrum Kultury Zamek, Fundacja Serdecznik, Zakład Rehabilitacji Leczniczej Fizjoterapia Optima oraz Gabinety Fizjoterapii Novina. Cała imprezę poprowadził uwielbiany przez najstraszych poznaniaków Bartosz Kuczyk. Po części oficjalnej przyszedł czas na śpiew i taniec. Najsłynniejsze arie operetkowe wykonał Bartosz Kuczyk oraz artystki sceny operetkowej: Agnieszka Wawrzyniak i Karolina Garlińska-Ferenc. Swoje największe przeboje zaśpiewał Andrzej Rybiński.

Andrzej Rybiński z gitarą na scenie „Senioralnych”.Podczas inauguracji wolontariusze i wolontariuszki rozdawali zgromadzonym na dziedzińcu seniorom i seniorkom program wydarzeń „Senioralnych” oraz Poznańskie Pudełka Życia. Centrum Medyczne Synexus zaprosiło seniorów do udziału w nieodpłatnych badaniach kontrolnych.

Partner Główny: Centrum Medyczne Synexus

Partnerzy: Uniwersytet Każdego Wieku, Akademia Trzeciego Wieku, Uniwersytet Artystyczny Trzeciego Wieku, Towarzystwo Uniwersytet Trzeciego Wieku, Otwarta Wszechnica Ekonomiczna „Erga Omnes”

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak