Seniorzy w sieci – bezpłatny kurs online

Grafika artykułu: Po lewej stronie zdjęcie seniorki trzymającej laptopa, kobieta spogląda na jego ekran. Po prawej stronie, na niebieskim tle oraz w zielonych i turkusowych ramkach szczegółowe informacje na temat kursu. W lewym, górnym rogu logotyp projektu "Seniorzy w sieci". Na dole, na białym pasku logotypy organizatorów i partnerów projektu. Trwa nabór do kolejnej edycji kursu online „Seniorzy w sieci”, którego celem jest edukowanie i rozwijanie kompetencji medialnych. Uczestnicy kursu poznają metody prawidłowego czytania informacji w Internecie, nauczą się dbania o bezpieczeństwo i prywatność w sieci oraz dowiedzą się, jak kreować własną przestrzeń poprzez tworzenie stron internetowych czy aktywne korzystanie z mediów społecznościowych. 

Odsetek osób starszych korzystających z Internetu systematycznie rośnie. Co druga osoba w wieku między 55 a 64 rokiem życia jest online. Starsi Internauci korzystający z nowych mediów spędzają średnio 8 godzin w sieci tygodniowo. Bezpłatny kurs „Seniorzy w sieci” jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie współczesnych seniorów, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje medialne.

Kurs “Seniorzy w sieci” przygotowany jest z myślą o potrzebach współczesnych seniorów. Ma charakter edukacyjny i rozwojowy. Uczestnicy będą mieli okazję nabyć i doskonalić kompetencje niezbędne do korzystania z treści w Internecie, poznać specyfikę tworzenia i odbioru informacji w sieci, w tym w mediach społecznościowych, oraz bezpieczeństwa cyfrowego, czyli m.in. ochrony swoich danych i prywatności. W ramach programu poruszone zostaną także praktyczne zagadnienia związane z budowaniem stron internetowych i prowadzeniem profili w mediach społecznościowych.

Kurs „Seniorzy w sieci” skierowany jest do osób 60+, które posiadają podstawowe kompetencje cyfrowe: umiejętność swobodnego poruszania się w przeglądarkach internetowych, posiadanie poczty elektronicznej oraz profilu w mediach społecznościowych. Nadchodząca edycja zaplanowana jest na okres grudzień 2022 – luty 2023. Każdy uczestnik kursu również otrzyma certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności.

Udział w kursie jest bezpłatny. Zapisy trwają do 28 listopada 2022 roku. 

Projekt „Seniorzy w sieci” realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Demagog.

Szczegóły: