Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Sezon kajakowy w Starym Porcie rozpoczęty

25.4.2022
Grafika artykułu: zdjęcie z lotu ptaka przedstawiające ujście rzeki warty w Starym Porcie w Poznaniu.
Fot. UMP

W sezonie wiosenno-letnim tereny nadwarciańskie są jednym z najchętniej wybieranych i odwiedzanych przez poznaniaków i turystów miejsc. Atrakcje czekają na nich także na samej rzece.

Do 28 sierpnia w Starym Porcie, przy ul. Estkowskiego (na cyplu Warty) działa miejska wypożyczalnia sprzętu. Dla amatorów sportów wodnych przygotowano 4 czteroosobowe łodzie motorowe, a także 10 kajaków dwuosobowych. Aby zobaczyć Poznań z innej perspektywy, nie trzeba mieć patentu sternika motorowodnego – wystarczy dowód osobisty i krótkie przeszkolenie. Przeprowadzane jest ono na miejscu dla każdego wybierającego się na rejs po Warcie.

Koszt wypożyczenia motorówki to 60 zł za 1 godzinę (w cenie paliwo, przeszkolenie oraz kamizelki ratunkowe), kajaka – 20 zł.  

Operator miejskiej wypożyczalni proponuje obecnie dwie trasy kajakiem: Wartą (w górę, później w dół rzeki) i Cybiną (w dół, później w górę rzeki). Obie zaczynają się i kończą w tym samym miejscu, czyli w Starym Porcie. W drugiej połowie maja przedstawione zostaną kolejne, dalsze trasy.

Wypożyczalnia jest czynna codziennie w godz. 10.00-18.00.  Rezerwacje nie są obowiązkowe, ale warto ich dokonać w weekendy. Można to zrobić pod numerem telefonu 731 130 534.

Wypożyczalnię można śledzić na Facebooku.

Źródło: www.poznan.pl