Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Sierpniowa Gazeta Senior jest już dostępna!

03.8.2022

Grafika artykułu: Zrzut pierwszej strony sierpniowej Gazety Senior. Na górze szaro-czerwony tytuł miesięcznika, pod nim tytuły wybranych artykułów, w tle zdjęcie aktorki Adrianny Biedrzyńskiej.W dodatku „Wakacje Seniora 2022” miesięcznik m.in. sprawdza, jak wygląda aktualny sezon turystyczny. Wnioski? Nie chcemy rezygnować z wypoczynku, ale szukamy oszczędności. Co jeszcze w sierpniowym numerze?

Adrianna Biedrzyńska dzierga

Zapomniane ręczne robótki nie tylko wracają do łask, ale i łączą pokolenia. O małych arcydziełach wychodzących spod ręki samej Adrianny Biedrzyńskiej rozmawiał Andrzej Wiśniewski podczas warsztatów rękodzieła w Świnoujściu. Była to kolejna odsłona „Miasta Kobiet”.

Nie daj się oszukać

Gazeta rozpoczyna cykl artykułów o oszustwach i wyłudzeniach. To temat bardzo obszerny i wymagający, ponieważ wciąż pojawiają się nowe metody. „Nie daj się oszukać. Oszustwo na wnuczka!” to pierwszy artykuł cyklu, w którym znaleźć można informacje o aktualnych metodach okradania osób starszych. Dla równowagi i aby nie popaść w paranoję, gazeta poleca odcinek „Zaufanie, czyli kapitał społeczny” Jadwigi Kwiek w ramach cyklu ABC Psychologii. Do tego garść porad prawnych od Izby Notarialnej dot. pełnomocnictwa – przydatne rozwiązanie dla osób starszych – warto wiedzieć.

Bez względu na wiek i stopień sprawności

Do 7,5 tys. zł na dofinansowanie skutera lub elektrycznego wózka inwalidzkiego można otrzymać już tylko do 31 sierpnia. Podpowiemy, kto i jak może się ubiegać, i o czym należy pamiętać (lista wymaganych dokumentów i zaświadczeń).

W kinach tego lata

Pełen ironii, zabawny, ale i nieco złośliwy portret dzisiejszej Francji oraz jej mieszkańców. Alain Guiraudie, tworząc prawdziwą galerię ekstrawaganckich postaci, opowiada o zaskakującym uczuciu, ksenofobii i sukcesywnie podsycanej kolektywnej paranoi. Film pt. „Biegacz, dziwka, Arab, mąż” to przezabawna czarna komedia świetnie przyjęta przez publiczność na festiwalu Nowe Horyzonty.

I wiele innych ciekawych tematów. Gorąco polecamy!

Elektroniczne wydanie gazety znaleźć można tutaj:

Więcej informacji znaleźć można na stronie Gazety Senior.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 31 sierpnia.