Skorzystaj z pomocy prawnej zdalnie

Każdy, kto w wyniku epidemii koronawirusa nie może pokryć kosztów usług prawnych, ma możliwość skorzystania z działającej na terenie miasta nieodpłatnej pomocy prawnej. Z prawnikami oraz doradcami obywatelskimi można konsultować się zdalnie - telefonicznie lub online.

Aby uzyskać poradę, wystarczy złożyć oświadczenie i przesłać je na adres: npp@um.poznan.pl (format pfd lub jpg). Osoby nie mające dostępu do internetu wyjątkowo mogą złożyć wniosek telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 61 878 51 58 lub 61 878 58 04 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30). Wyżej wymienione numery służą również do umówienia daty konsultacji. W ustalonym terminie prawnik skontaktuje się z klientem.

Tryb zdalny to szybki sposób na rozwianie wszelkich wątpliwości natury prawnej. Średni czas udzielania konsultacji to ok. 30-40 min. Obecnie w dni robocze porad udziela siedmiu prawników i doradców obywatelskich. Sześciu z nich w godz. 7.30-15.30, jeden - w godz. 15.30-19.30.

Działalność stacjonarnych punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego oraz obsługa klientów w zakresie mediacji została zawieszona do odwołania.

Więcej informacji i wzór oświadczenia z wnioskiem o potrzebie uzyskania porady prawnej na odległość jest dostępny na stronie : https://www.poznan.pl/pomocprawna/.