Smartfon dla cyfrowych debiutantów

Bezpłatny kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas 8 spotkań jego uczestnicy poznają podstawy używania smartfona z dostępem do internetu. Dowiedzą się, w jaki sposób skonfigurować urządzenie pod swoje potrzeby, jak instalować aplikacje i z nich korzystać, poznają zasady bezpiecznego poruszania się po sieci i nauczą się, jak korzystać z jej zasobów.

Spotkania będą odbywać się we wtorki o godzinie 11:00, każde z nich będzie trwać 60 minut.

Kurs jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział, wystarczy kliknąć TUTAJ i podać swoje imię oraz adres mailowy.

Organizatorem kursu jest Centralny Dom Technologii. Jego partnerem merytorycznym jest ABC Senior. Projekt powstał w ramach współpracy partnerskiej między Fundacją PFR a Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej.Harmonogram spotkań:

26 maja, wtorek, godz. 11:00 


Smartfon, czyli co?


Podczas pierwszego spotkania porozmawiamy na temat tego, czym właściwie różni się smartfon od innych telefonów, komputerów i tabletów, a także do czego może nam służyć. Poznamy również parametry techniczne smartfonów, systemy operacyjne oraz podstawy obsługi urządzenia gestami i przyciskami.

FILM INSTRUKTAŻOWY

2 czerwca, wtorek, godz. 11:00 


Bezpieczeństwo w sieci


Drugie zajęcia w całości poświęcimy bardzo ważnemu tematowi bezpieczeństwa. Porozmawiamy o tym, co właściwie grozi nam w Internecie i jak unikać niebezpiecznych sytuacji, ale też o tym, jak przełamać swój strach przed korzystaniem z urządzenia w obawie o to, że coś zepsujemy.

FILM INSTRUKTAŻOWY

9 czerwca, wtorek, godz. 11:00


Wprowadzenie do aplikacji


Na tych zajęciach dowiemy się, czym są i do czego mogą służyć aplikacje – czyli programy na smartfona. Przećwiczymy wyszukiwanie potrzebnych nam aplikacji oraz bezpieczne ich instalowanie oraz usuwanie.

16 czerwca, wtorek, godz. 11:00


Połączmy się, czyli aplikacje do komunikacji


Serię czterech spotkań poświęconych różnym grupom aplikacji rozpoczniemy 
od przyjrzenia się tym, które pomagają nam się komunikować. Szczególną wagę poświęcimy tutaj komunikatorom oraz narzędziom do telekonferencji, dzięki którym możemy zobaczyć i usłyszeć naszych bliskich.

23 czerwca, wtorek, godz. 11:00 


Smartfon pomocnik, czyli aplikacje pożyteczne 


Zajęcia poświęcone będą omówieniu tego, jak w możliwie pożyteczny sposób możemy wykorzystać technologię na co dzień. Wspólnie nauczymy się korzystać z aplikacji pomagających nam odnaleźć się na mapie, dbać o zdrowy styl życia 
czy sprawdzić prognozę pogody.

30 czerwca, wtorek, godz. 11:00 


Facebook bez tajemnic, czyli aplikacje społecznościowe 


Szóste spotkanie poświęcimy w całości Facebookowi, najpopularniejszemu serwisowi społecznościowemu na świecie. Omówimy wszystkie najważniejsze funkcje Facebooka oraz porozmawiamy o trosce o swoją prywatność i kontrolowaniu tego, co inni wiedza o nas.

7 lipca, wtorek, godz. 11:00 


Cyfrowa kreatywność, czyli aplikacje zdjęciowe 


Na tym spotkaniu dowiemy się, jak wykorzystać nasz smartfon do robienia ładnych zdjęć i nagrywania dobrych filmów, a także jak za pomocą różnych aplikacji potem te materiały edytować i się nimi dzielić.

14 lipca, wtorek, godz. 11:00 


Programować każdy może! 


Kurs zakończymy zajęciami poświęconymi podstawom programowania. Porozmawiamy o tym, dlaczego warto rozumieć zasadę działania otaczającej nas technologii oraz wspólnie stworzymy nasze pierwsze programy!