Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wspieraj Seniora: pomoc w zrobieniu zakupów i załatwieniu spraw w urzędzie

22.10.2021

Grafika inicjatywy - na niebieskim tle logo, tytuł akcji, adres strony internetowej i numer telefonu do kontaktu.

W związku z utrzymującą się pandemią koronawirusa także i w tym roku poznaniacy w wieku 70 i więcej lat mogą w ramach programu „Wspieraj Seniora” skorzystać z darmowego wsparcia.

To może być pomoc w zrobieniu zakupów (artykuły podstawowej potrzeby – spożywcze, środki higieny osobistej), wyprowadzeniu psa na spacer czy też załatwieniu spraw urzędowych (jeśli nie wymagają one upoważnienia i udostępnienia danych wrażliwych). Za dostarczenie zakupów czy wyprowadzenia czworonoga nie trzeba płacić, natomiast koszt zakupów pokrywa senior. W ramach projektu seniorzy mogą tez skorzystać z obiadów w cenie 15 zł (więcej na ten temat na stronie: Obiady dla seniora).

W jaki sposób zamówić usługę? Należy zadzwonić pod numer infolinii – 22 505 11 11 – i poprosić o pomoc. Pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu skontaktuje się wtedy z danym seniorem, zweryfikuje zgłoszenie i ustali szczegóły udzielenia wsparcia. Następnie z pomocą przyjdą wolontariusze poznańskiego Caritasu.

Wolontariat

W pomoc seniorom mogą włączyć się pojedyncze osoby lub organizacje.

Co zrobić, by dołączyć do akcji jako wolontariusz?

Znajdź Partnera Korpusu Solidarności ze swojego regionu, skontaktuj się i razem wspierajcie seniorów.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów i czekaj na kontakt lub zgłoś się do lokalnego ośrodka pomocy społecznej.

Co zrobić, by dołączyć do akcji jako organizacja?

Minimalnym warunkiem dołączenia organizacji do Korpusu Wsparcia Seniorów jest promowanie akcji w kanałach informacyjnych (np. strona na Facebooku) oraz udział członków organizacji w Korpusie w charakterze wolontariusza.

Szczegóły: