Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: na tle ekologicznej torby rozłożone papierowe wizerunki sów w formie zawieszek oraz opasek na głowę
Fot. UMP

Pierwsza Noc Sów będzie miała miejsce 17 marca w Leśniczówce Antoninek. W ramach wydarzenia odbędzie się spacer wśród odgłosów tych ptaków, a także wyklejanie filmowej Hedwigi. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Noc Sów organizowana jest przez Wydział Klimatu i Środowiska UMP. Będzie to czas wypełniony warsztatami i informacjami na temat sów w Polsce. Coś dla siebie znajdą fani Harry’ego Pottera — będzie okazja do wyklejenia Hedwigi, filmowej sowy głównego bohatera. Wydarzenie to także doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jakie preferencje żywieniowe mają sowy zamieszkujące w Polsce. Młodsi i starsi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat gatunków tych ptaków, które można spotkać w polskich lasach.

Najważniejszym punktem wydarzenia będzie spacer, który zostanie przeprowadzony po zmroku. W jego trakcie będzie można nasłuchiwać sowiego pohukiwania. Prelekcję oraz spacer poprowadzi pracownik Zakładu Lasów Poznańskich, Łukasz Polakowski. Wydarzenie odbędzie się 17 marca od godz. 17.00 w Leśniczówce Antoninek. Organizatorzy zalecają zadbać o odpowiednią wygodną, ciepłą odzież — wodoodporne, terenowe buty, spodnie, nieprzemakalną kurtkę.

Zapisy przyjmowane są do 16 marca mailowo: monika_mrozek@um.poznan.pl.

Źródło: poznan.pl