Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: po lewej stronie na zdjęciu pomnik Armii Poznań, po prawej stronie na białym tle czarne napisy informujące o szczegółach wydarzenia, w lewym górnym rogu logotypy partnerów.

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości i Wydawnictwo Miejskie Posnania zapraszają poznaniaków na spotkanie w plenerze poświęcone historii naszego regionu. Spacer Historyczny: „Armia Poznań – historia i pamięć” odbędzie się w niedzielę, 3 września.

Historia i sztuka – te dwie sfery nieustająco się przenikają i na siebie oddziałują, o czym wielokrotnie można się było przekonać na wystawach prezentowanych w oddziałach Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Tym razem uczestnicy spaceru przyjrzą się temu zjawisku na przykładzie bitwy stoczonej w 1939 roku nad Bzurą.

Przechadzka po Parku Cytadela przybliży uczestnikom nie tylko dzieje Armii „Poznań” i bitwy nad Bzurą, ale także sposoby upamiętnienia wydarzeń z września 1939 roku w przestrzeni Poznania. Wiele uwagi zostanie poświęcone pomnikowi Armii „Poznań” autorstwa rzeźbiarki Anny Rodzińskiej-Iwańskiej zlokalizowanemu na Wzgórzu Świętego Wojciecha.

Spacer odbędzie się 3 września o godz. 11.00. Poprowadzą go Katarzyna Tymek oraz Jarosław Bączyk. Zbiórka na parkingu przy Muzeum Armii „Poznań”. Udział jest bezpłatny.

Szczegóły: