Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: na zdjęciu wieża poznańskiego ratusza na tle niebieskiego nieba.
Z archiwum PCD, Fot. J. Tritt

Poznańskie Centrum Dziedzictwa zaprasza do wspólnego świętowania 770. rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu. Oprócz tematycznego oprowadzania po ekspozycji Bramy Poznania w ofercie jest także spacer na Trakcie Królewsko-Cesarskim.

Spacer „Najważniejsza jest loka(liza)cja!” odbędzie się w dwóch terminach: 30 kwietnia o godz. 11.00 oraz 20 maja o godz. 17.00. Zbiórka u zbiegu ulic Szewskiej i Dominikańskiej. Wydarzenie jest bezpłatne i ogólnodostępne, nie obowiązują zapisy.

Spacer na Trakcie Królewsko-Cesarskim będzie okazją do wspólnego powrotu do początków miasta wybudowanego na lewym brzegu Warty. Miasta, które zostało otoczone pierścieniem umocnień z tajemniczymi nazwami, przyrynkowych uliczek i rynkiem będącym sercem tętniącego życiem ośrodka. Podczas spaceru z przewodnikiem uczestnicy odwiedzą te i inne miejsca, a także usłyszą o różnych aspektach życia mieszkańców grodu Przemysła. Spojrzenie wstecz i próba odszukania śladów przeszłości we współczesnej przestrzeni miejskiej pomogą spojrzeć na budowę miasta jako na proces, który toczy się przez wieki.

Szczegóły: