Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spektakl o Baczyńskim w Teatrze Muzycznym – darmowe wejściówki

09.7.2022

Grafika artykułu: Po prawej stronie fragmenty czarno-białych zdjęci wykonane podczas spektaklu, w centrum elementy polskiej w kolorze polskiej flagi umieszczone na brązowym mundurze. Na dole, na szarym pasku napisy informujące o szczegółach wydarzenia. Poniżej, na białym polu logotypy organizatorów i partnerów finansowych wydarzenia. Teatr Muzyczny zaprasza na niezwykły spektakl gościnny pt. „A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim”, który zagrany zostanie 1 sierpnia o godz. 19.30.

Wejściówki na spektakl są darmowe i można je odbierać od 12 lipca w Centrum Informacji Kulturalnej, przy ul. Ratajczaka 44. Wejściówki będą wydawane do wyczerpania dostępnej puli. Samo wydarzenie odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Opis spektaklu:

Spektakl na motywach poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Żona Krzysztofa, Barbara, spotyka po jego śmierci gimnazjalnego profesora męża. Spotkanie w scenerii powstania warszawskiego wyzwala w nich wspomnienia i chwilowy wybuch radości. Powrót do gimnazjalnych lat pełen humoru i szczenięcych wygłupów szybko jednak zostaje przytłoczony przez wojenną rzeczywistość. Profesor i Barbara wspólnie przeżywają śmierć Krzysztofa i dzielą los powstańców, zmierzając do zaskakującego końca. Tekst składa się w całości z wierszy i prozy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Pośród prezentowanych wierszy znajdują się między innymi: „Dwie miłości”, „Spotkanie”, „Wyroki”, „Pokolenie'” czy „Elegia o chłopcu polskim”. W spektaklu usłyszymy piosenki do muzyki Zygmunta Koniecznego, i Andrzeja Zaryckiego śpiewane niegdyś przez Ewę Demarczyk.

Szczegóły: