Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spółdzielczy Poznań – bezpłatny spacer z przewodnikiem

03.9.2021

W niedziele, 26 września odbędzie się spacer z przewodnikiem po Poznaniu w ramach inicjatywy Spółdzielczy Poznań. To szansa, żeby inaczej spojrzeć na znajome fyrtle i odkryć związane z nimi historie ludzi, którzy razem się organizowali, próbując poradzić sobie w trudnej rzeczywistości.

Takiego spaceru jeszcze nie było! Poznań ma swoją długą spółdzielczą historię, której ślady wciąż widoczne są w miejskiej przestrzeni. O tej historii, poznaniakach zmieniających rzeczywistość i ich osiągnięciach opowie jako przewodnik Tadeusz Mirski.

Termin spaceru:

  • 26 września, godz. 16.00-18.00

Miejsce zbiórki: przy Teatrze Polskim, ul. 27 Grudnia 8/10

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, organizatorzy proszą jednak o przesłanie deklaracji udziału w celu przygotowania. Dostępne możliwości zgłoszenia:

Quest Spółdzielczy Poznań

Młodsi poznaniacy mogą ponadto wziąć udział w queście – grze miejskiej z zagadkami związanymi ze spółdzielczością. Wszystkie miejsca ulokowane są wzdłuż trasy spaceru z przewodnikiem. Pierwsze osoby, które wyślą końcowe hasło organizatorom, mogą liczyć na upominki.

Szczegółowe informacje na temat gry:

Organizatorem inicjatywy jest Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Projekt realizowany jest w ramach CIL STARtownia STARomiejska, dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania.