Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spotkanie dla seniorów na temat programu Kawka Bis

29.6.2023

Grafika artykułu: na ciemnoniebieskim tle w białej ramce biały napis "Kawka Bis", po jego lewej stronie symbol dwóch ptaków - jeden jest biały, drugi - przezroczysty. Pod białą ramką białe napisy informujące o szczegółach programu, w prawym dolnym rogu biały logotyp Miasta Poznania. Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania zaprasza seniorki i seniorów do udziału w spotkaniu na temat miejskiego programu Kawka Bis dającego możliwości pozyskania dofinansowania na zmianę sposobu ogrzewania z węglowego na inne, bardziej ekologiczne.

Program Kawka Bis

Od 1 stycznia 2024 roku używane pozaklasowych kopciuchów na terenie miasta Poznania będzie karane. Warto zaplanować wymianę ogrzewania w swoim domu. Dzięki programowi Kawka Bis mieszkańcy mogą wymienić swoje stare, niespełniające norm piece na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Pozwala to znacznie ograniczyć emisję zanieczyszczeń powstających na skutek spalania paliw stałych, takich jak węgiel, drewno i brykiet. W ramach programu uzyskać można nawet 100 proc. dofinansowania kosztów wymiany „kopciucha”. Im wcześniej zostanie złożony wniosek, tym szybciej będzie on rozpatrzony i pozostanie więcej czasu na realizację inwestycji.

Spotkanie dla seniorek i seniorów w CIS

Spotkanie na temat programu Kawka Bis odbędzie się 10 lipca o godz. 12.00 w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu (ul. Mielżyńskiego 24), pracownicy Wydziału Klimatu i Środowiska UMP przedstawią możliwości pozyskania dofinansowania oraz pomogą wypełnić wniosek o dotację.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Na spotkanie obowiązują zapisy: pod numerem tel. 61 847 21 11 lub osobiście w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.