Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spotkania z podróżnikami w Kinie Rialto: Sri Lanka

16.3.2023

Grafika artykułu: na zdjęciu budowla charakterystyczna dla architektury Sri Lanki, na górze biały napis: "Spotkania z podróżnikami", na dole czarny napis na białym tle: "Sri Lanka — młodsza siostra Indii? Marta Błaszczak"

Kino Rialto i Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty zapraszają na kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Spotkania z Podróżnikami”. Odbędzie się ono 30 marca, a tematem przewodnim tym razem będzie Sri Lanka. Wydarzenie jest biletowane.

Gościem spotkania będzie Marta Błaszczak, która przez pięć miesięcy podróżowała po Azji, a swoją przygodę rozpoczęła od Sri Lanki. Podróżniczka opowie o Sri Lance jako kraju z burzliwą przeszłością, chaotyczną teraźniejszością i niepewną przyszłością. Pokaże wyspę pełną bujnej roślinności, dzikich zwierząt i niekończących się pól cejlońskiej herbaty, pięknych widoków i miejsc wpisanych na listę UNESCO. Uczestnicy usłyszą o Sri Lance jako kraju pełnej skrajności, gdzie uśmiech i dobroć lokalnych mieszkańców przeplatają się z oszustwami czy korupcją rządzących, bieda z bogactwem, a kolorowa buddyjska filozofia z często smutną codziennością.

Spotkanie „Sri Lanka — młodsza siostra Indii?” odbędzie się w czwartek, 30 marca o godz. 19.00 w Kinie Rialto przy ul. Dąbrowskiego 38. Bilety w cenie 30 zł można nabyć poprzez stronę internetową Kina Rialto lub stronę Bilety24.pl.

Szczegóły: