Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spotkanie autorskie z prof. Julią Iwaszko w Rezerwacie Archeologicznym

20.4.2023

Grafika artykułu: na zdjęciu po lewej stronie mężczyzna w żołnierskim hełmie, pół twarzy zakrywa dłonią, przy kciuku ma tatuaż krzyża, ma niebieskie oczy, patrzy na wprost, po prawej stronie w tle zdjęcie książki "A światłość w ciemności świeci", na okładce żołnierz, grający na pianinie w zniszczonym budynku.

Muzea archeologiczne wraz z Politechniką Poznańską zapraszają na spotkanie autorskie z prof. Julią Iwaszko z okazji premiery książki pt. „A światłość w ciemności świeci…”. Wstęp wolny.

Spotkanie z prof. Julią Iwaszko odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18.00 w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci, przy ul. Księdza Ignacego Posadzego 3.

Książka autorstwa Julii Iwaszko i Sergieja Belińskijego składa się z sześciu rozdziałów zatytułowanych odpowiednio: „Kijów i wojna”, „Ludzie i wojna”, „Słodycze na front, oblicze wojny i spojrzenie w przeszłość”, „Impresje wojenne”, „Życie na froncie i na zapleczu”, „A światłość w ciemności świeci…”.

Książka powstała w schronie podczas nalotów, a gdy brakowało prądu — z wykorzystaniem powerbanku. Rozmowa z prof. Julią Iwaszko stanie się przestrzenią do dzielenia doświadczeniami czasu wojny.

Szczegóły: