Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: plakat informacyjne, na niebieskim tle czarne napisy: "otwarty świat, Zuzanna Bukłaha, Adam Robiński, spotkanie z cyklu "W świecie reportażu" prowadzi Wojtek Szot", poniżej dwa bordowe koła - jedno całkowicie wypełnione, drugie zawiera wycinek mapy świata, na dole plakatu na białym pasku logotypy partnerów wydarzenia.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie literackie z Zuzanną Bukłahą i Adamem Robińskim w ramach cyklu „W świecie reportażu”. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Czy współcześni nomadzi kierują się ciekawością świata, niezależnością? Czy faktycznie mamy do czynienia z nowym pokoleniem? A może jednak podróż na przykład w poszukiwaniu dorywczej pracy jest zwykłą codziennością? Po co wyjeżdżać ze swojego terytorium? By zamieszkać w nowej społeczności, zasymilować się z nią i zostać na dłużej? Takie i podobne tematy poruszy Wojciech Szot w rozmowie z Zuzanną Bukłahą, reporterką „Dużego Formatu”, autorką książki „Nomadzi, życie w drodze” i Adamem Robińskim, dziennikarzem związanym z „Życiem Warszawy”, „Rzeczpospolitą”, „National Geographic Polska”, „Tygodnikiem Powszechnym” i miesięcznikiem „Pismo”, autorem książki „Kiczery. Podróż przez Bieszczady”.

Spotkanie odbędzie się 16 czerwca o godz. 18.00 na parterze w holu Biblioteki Wojewódzkiej przy ul. Prusa 3. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Szczegóły: