Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: Na górze zdjęcie grupy seniorek i seniorów rozmawiających ze sobą, jedna seniorka trzyma w rękach laptopa, pod zdjęciem duży czerwono-niebieski napis "Seniorze, chroń swoje mienie", obok napisu na czerwonym polu biały napis "Stop manipulacji". Na dole logotypy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Poznaniu i Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zapraszają seniorów na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa osobistego, które odbędzie się w ramach kampanii „Seniorze, chroń swoje mienie”.

Tematem spotkania będą oszustwa popełniane na szkodę seniorów, czyli włamania i kradzieże, oraz oszustwa finansowe podczas zawierania umów w Internecie i na pokazach.

Uczestnicy spotkania otrzymają również przygotowany przez Inspekcję Handlową i policję materiał informacyjny. W ulotce seniorzy znajdą informacje, które mają zachęcić do zachowania ostrożności podczas zakupów, oraz rady na temat tego, co można zrobić, aby zrezygnować z zawartej umowy.

Spotkanie odbędzie 28 czerwca (środa) w godz. 11.00-13.00 w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu (ul. Mielżyńskiego24), udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod numerem tel. 61 847 21 11.