Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spotkanie z policyjną tradycją: oprowadzania dla grup

15.10.2021

Logotyp Komendy Wojewódzkiej Policji w PoznaniuKomenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zachęca do zwiedzania policyjnej Sali Tradycji. Z oprowadzania mogą skorzystać grupy do 15 osób.

Jak wyglądały policyjne mundury w okresie międzywojennym? Jakiej marki i koloru były policyjne rowery? Ile waży policyjna tarcza? Jak wyglądała kiedyś policyjna dyżurka? Na jakich motocyklach jeździli funkcjonariusze? Jaka była historia policjantów w okresie II wojny światowej? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedzi podczas spotkania w Sali Tradycji Policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (ul. Taborowa 22).

Salę Tradycji utworzono kilkanaście lat temu. Znajdują się w niej zbiory eksponatów, mundurów, dokumentów zgromadzone przez pasjonatów tradycji policyjnej. Salę podzielono na kilka części – znaleźć w niej można Salę Policji Państwowej, Salę Policji okresu II Wojny Światowej, Salę Policji Współczesnej oraz Salę Generalską. Policyjne dzieje pełne są fascynujących faktów, dramatycznych wydarzeń i ciekawych przedmiotów!

Salę Tradycji mogą bezpłatnie zwiedzać zorganizowane grupy (do 15 osób) w każdy wtorek w godz. 11.00-13.00, po wcześniejszym umówieniu wizyty pod numerem tel. 47 771 37 98 (kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00).