Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spotkanie z psychologiem w ramach Środy z Profilaktyką

17.2.2023

Logotyp Narodowego Funduszu Zdrowia23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, która zarazem jest tematem najbliższej odsłony Środy z Profilaktyką. To okazja do rozmowy na temat depresji z psychologiem oraz przedstawicielem Fundacji AKME. Pracownicy Funduszu powiedzą natomiast, jak z pomocą bezpłatnych narzędzi NFZ można prowadzić zdrowszy tryb życia.

Środa z Profilaktyką pod hasłem: „Objawy depresji u bliskiego – nie lekceważ!” to akcja, podczas której pracownicy wielkopolskiego oddziału NFZ będą zachęcać do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej jako czynników zmniejszających ryzyko zachorowania na depresję. Poinformują też o programach profilaktycznych od Ministerstwa Zdrowia i NFZ.

Przede wszystkim jednak w najbliższą środę, 22 lutego (w godz. 10.00-14.00) w Sali Obsługi Klienta WOW NFZ przy ul. Piekary 14/15 będzie okazja do rozmowy z psychologiem. Udzieli on bezpłatnych porad i konsultacji zainteresowanym poszerzeniem wiedzy na temat depresji, a w szczególności tym, jak wspierać chorych. Przedstawiciel Fundacji AKME opowie o pomocy udzielanej osobom w kryzysie zdrowia psychicznego. Tego dnia będą też stworzone komfortowe warunki dla osób potrzebujących bardziej osobistej porady – będą one mogły mogą skorzystać z osobnego pokoju.

Przy stoisku edukacyjnym będą dostępne drukowane materiały na temat:

  • bezpłatnego serwisu z planami żywieniowymi: Diety NFZ, w tym dieta „DASH Depresja”,
  • aktywności fizycznej dla każdego z wykorzystaniem kanału Akademia NFZ
  • kwartalnik „Ze zdrowiem” na temat stresu,
  • talerz zdrowego żywienia opracowany przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej.

Partner wydarzenia jest Fundacja AKME.