Staromiejskie Koncerty Organowe

Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary zaprasza na czwartkowe koncerty w Farze, które będą się odbywać w lipcu i sierpniu - wstęp wolny. Wszystkie koncerty będą również transmitowane w internecie.

Program:

9 lipca godz. 20:30 – Łukasz Kołakowski

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu (2019), podjął studia magisterskie w Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn – Bartholdy” w Lipsku. Jest laureatem wielu nagród – II nagrody w V Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, I nagrody na Ogólnopolskim Bachowskim Konkursie Organowym w Krakowie, złotej nagrody na IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Svirél w Nowej Goricy we Słowenii, wyróżnienia na V Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam”.

16 lipca godz. 20:30 – Adam Tański

Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Hochschule für Musik w Moguncji oraz Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu. Jest lureatem nagrody specjalnej na V Międzynarodowym Konkursie Organowym im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (2015), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym „W kręgu europejskich organów barokowych” w Katowicach (2014), oraz półfinalistą międzynarodowych konkursów organowych: im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie (2013), im. L. Janačka w Brnie (2012), im. J. S. Bacha w Wiesbaden (2009).

30 lipca godz 20:30 – Marek Stefański

Organista i pedagog, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie. Uczestniczył w pracach jury międzynarodowych konkursów organowych w Polsce, Niemczech, Luksemburgu i Rosji. Artysta wystąpił dotychczas z koncertami w większości krajów Europy, w Ameryce Północnej i Południowej oraz Izraelu. Regularnie zapraszany jest na koncerty do Rosji, gdzie stał się jednym z najbardziej znanych zagranicznych organistów.

6 sierpnia godz. 20:30 – Jakub Kapała

Jakub Kapała (Polska) – młody krakowski organista, student klasy organów prof. Dariusza Bąkowskiego – Koisa w Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat I miejsca na VI Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie 2017) oraz II nagrody na Akademickim Konkursie Organowym im. Romualda Sroczyńskiego w Poznaniu (2018).

20 sierpnia godz 20:30 – Jan Mroczek

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, edukację muzyczną kontynuował w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. Jest doktorem sztuki. Laureat konkursów organowych: w Rumii oraz Castellana Grotte. Organista Bazyliki Jasnogórskiej. Realizuje się w różnych projektach muzycznych, współpracując m.in. z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. W kręgu jego zainteresowań znajduje się przede wszystkim muzyka francuska, a także filmowa, którą chętnie wykonuje podczas swoich recitali. Od 2005 roku realizuje swój autorski projekt „Częstochowskie Dni Muzyki Organowej”.

Wszystkie koncerty będą transmitowane online pod adresem: https://www.facebook.com/skofara/