Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Startują letnie pływalnie POSiR

22.6.2022
Grafika artykułu: zdjęcie pływalni w Parku Kasprowicza.
Fot. UMP

Początek wakacji to również start letnich basenów Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Od 25 czerwca będzie można korzystać z pływalni Kasprowicza, a dzień później dla wszystkich poznaniaków otworzy się Chwiałka.

Na obu letnich pływalniach POSiR można popływać w 50-metrowym basenie sportowym, korzystać ze zjeżdżalni oraz brodzika wyposażonego w wodne atrakcje dla dzieci. Wokół pływalni odwiedzający znajdą trawiastą przestrzeń do plażowania. Na miejscu wypożyczą również leżaki. Pobyt na letnim basenie można urozmaicić dodatkowymi aktywnościami. Zarówno na Chwiałce, jak i na Łazarzu jest możliwość pogrania w siatkówkę plażową i poćwiczenia na urządzeniach do street workoutu.

Cennik i godziny otwarcia

Kompleks na Chwiałce będzie czynny w godzinach 9.00-19.00, a w parku Kasprowicza w godzinach 9.00-20.00. Dodatkowo pływalnia Kasprowicza udostępni basen 50-metrowy osobom zainteresowanym treningiem pływackim w godz. 7.00-9.00. Koszt wstępu na basen letni to 20 zł (bilet normalny) i 14 zł (bilet ulgowy). Tegoroczna nowość to bilety happy hours – po godzinie 18.00 będzie można zapłacić 10 złotych. Warto również korzystać z karnetów na 10 wejść, przy zakupie których uzyska się 10 procent rabatu.

Na obu obiektach obowiązuje cały szereg ulg i promocji. Cennik jest dostępny na stronach: pływalni Kasprowicza oraz pływalni Chwiałka. Bilety można kupować w kasie lubonline na platformie ToBilet.pl. Ta druga opcja pozwoli uniknąć oczekiwania w kolejkach. Posiadacze kart OK Poznań powinni także pamiętać o tym, że w trakcie sezonu przysługuje im jedno wejście na wybraną pływalnię letnią w cenie 1 zł.

Źródło: www.poznan.pl