Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Startują rejsy po Warcie

18.5.2023
Grafika artykułu: na zdjęciu Statek Wycieczkowy "Bajka" dokujący na Warcie.
Fot. UMP

Tramwaj wodny wraca po zimowej przerwie. W sezonie letnim poznaniacy i turyści będą mogli podziwiać stolicę Wielkopolski z perspektywy rzeki już od soboty, 20 maja.

Rejsy będą odbywać się w weekendy na dwóch trasach. W kierunku północnym: od przystanku zlokalizowanego na wysokości Katedry — ul. Panny Marii do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek wyrusza o godz. 11.00 oraz 17.00, w niedziele zaś o godz. 14.00.

Druga trasa, w kierunku południowym prowadzić będzie: od przystanku zlokalizowanego na wysokości Katedry — ul. Panny Marii przez przystanek przy ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo) aż do wysokości mostu kolejowego na Starołęce. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek rozpoczyna rejs o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 11.00 i 17.00.

Bilety są dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, wynosić będzie 20 zł za osobę (dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie). Operator tramwaju wodnego zapewnia możliwość transportu minimum 4 rowerów, 2 wózków dziecięcych oraz 4 wózków inwalidzkich jednocześnie. Całkowita liczba pasażerów, jaką może pomieścić statek, wynosi 38 osób.

Ostatnie rejsy w tym sezonie odbędą się 27 sierpnia. Aktualne informacje o tramwaju wodnym można śledzić na Facebooku.

Źródło: poznan.pl